Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto prowadzi się jak po sznurku. Zawieszenie przykleja auto do drogi. w zakrętach gdzie znaczna część hamuje ja mogę dodawać gazu.
Auto skrojone na typowego hatchbacka. Wyrazista linia nadwozia , pewne prowadzenie, akceptowalne zużycie paliwa, przestronne wnętrze (chociaż mogło by być przestronniej w tylnej części auta), niezawodność, bezusterkowość użytkowania - to cech którymi krótko mogę ocenić to auto.
W mieście rewelacja, na trasie trochę mu brakuje mocy , trzeba często redukować biegi. Silnik bezusterkowy, typowy "czołg". Trochę nim przejechałem w różnych warunkach i nigdy mnie nie zawiódł.
Nie mam z nią żadnych problemów. Działa bez zarzutów.
To jest co doświadczyłem już w ff II. Tutaj jest tez twardo ale zarazem bardziej komfortowo.
Troch za szerokie słupki przednie utrudniają widoczność na boki ale można się przyzwyczaić.
Dla mnie bez zarzutu. Może lubię nadmiar przycisków.
Wentylacja bez zarzutu.
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera. Dodatkowe schowki jak najbardziej przydatne.
Silniki 1.6 duratec są wyjątkowo ciche i na początku musiałem przyzwyczaić się to ciszy jaka panowała w aucie stojąc np. pod światłami.
Kupując auto miałem świadomość ze benzyna 1.6 to będzie w mieście palic 10 l. Szybko skorygowałem te obawy. Auto eksploatowane głownie w mieście nie przekraczam 8,00 l a w trasie przy jeździe to ok 5-6 - litrów.
Nabyłem auto od nowego w wersji trend sport w bardzo atrakcyjnej cenie i uważam ze nic lepszego (zresztą po co ) nie kupiłbym.
Nie zauważyłem.
Brak.