Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Jacek, 4 lata temu
Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto ma bardzo dobry silnik - dynamiczny!!! 125km .Jezdziłem też Focusem z silnikiem 105km.Nie ma co porównywać. 125km jest elastyczny na każdym biegu , nawet na 5 wyprzedzanie nie sprawia problemu.Focusem z silnikiem 105km trzeba było redukować do 3 biegu. Poza tym Fokus mk3 z tym silnikiem kładzie auta z mocniejszymi silnikami jak Toyota Auris z 132 km s czy Kia z 140km
Inne : klima włączajaca sie gdy właczymy nawiew na szybe
Auto ma bardzo dobry silnik - dynamiczny!!! 125km .Jezdziłem też Focusem z silnikiem 105km.Nie ma co porównywać. 125km jest elastyczny na każdym biegu , nawet na 5 wyprzedzanie nie sprawia problemu.Focusem z silnikiem 105km trzeba było redukować do 3 biegu. Poza tym Fokus mk3 z tym silnikiem kładzie auta z mocniejszymi silnikami jak Toyota Auris z 132 km s czy Kia z 140km .Auto ma bardzo dobra przyczepnosc i kontrole , podobnie jak w audi a3.Czytam jest tu sporo negatywnych opinie,ale te opinie pewnie sa po autach sprowadzanych nie wiadomo skad i nie wiadomo z jakim przebiegiem, powypadkowych itd.Moje auto ma prawie 160 tys przebiegu.Jest wysokie jak na kompakty , wiec wsiadanie i wysiadanie nie sprawia problemów.Jedynie co mnie wkurza to klima która włacza sie sama po przekreceniu nawiewów. I swiatła które po otworzeniu drzwi wszedzie sie pala.
Biegi wchodza ( 160 tys przebiegu i 7 lat ) bez problemu Przełozenia sa długie nie tak jak w tych autach 6 biegowych że trzeba ciagle zmieniac zeby cos wyprzedzic
Po 7 latach pojawiła sie mała korozja na tylnej klapie.poza tym ok
do przodu do tyłu w boki wszysko widac nic nie przeszkadza
super grzeje zima po 4 km mam ciepo na max
bardzo duzo miejsca z przodu mam 186 wzrostu , z tyłu tez da sie jezdzic ale wiadomo to nie limuzyna 6m
bardzo dobre wyciszenie od spodu (kurtyny)
Sa niskie tylko oleje i paliwo i filtry jak na razie
Cena nie była za wysoka kupna przyrównac np do Aurisa to 2-3 lata byłoby w plecy.
guma sie odkleiła z prawych drzwi , ale przykleiłem i sie trzyma
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]