Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Piotrek, 12 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Stałem się fanem silników turbo benzynowych
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jazda tym autkiem , to dla mnie czysta przyjemność. Polecam wersję Titanium!
Silnik pracuje fantastycznie, dzięki specjalnym roletom przed chłodnicą, bardzo szybko osiąga temperaturę roboczą. Świetne wyciszenie i piękny odgłos wchodzenia na obroty. Kapitalnie przyspiesza już od 1500 obrotów (to dzęki turbosprężarce). Wyprzedzanie, to czysta przyjemność.
6-stopniowa skrzyna działa bardzo precyzyjnie i co ciekawe nawet na 6-tym biegu auto całkiem żwawo przyspiesza,a idzięki temu spalanie utrzymuje się na bardzo rozsądnym poziomie.
To już mój trzeci ford i za każdym razem jest wspaniale, auto trzyma się drogi jak przyklejone, bardzo sprężyście pokonuje wszelkie nierówności. Elektryczne wspomaganie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, cały czas czuje się co się dzieje z autem.
Jak w większości nowych samochodów, masywny słupek z przodu nieco ogranicza widoczność na boki, tak samo rozbudowany słupek C ogranicza nieco do tyłu ale jest O.K., a zawsze można włączyć układ parkujący samodzielnie auto (ot taki bajer:)
Wszystko pod ręką, czytelne i intuicyjne.
Bardzo sprawna klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, szybko odczuwalne efekty jej pracy.
Z przodu jest sporo miejsca, możliwa regulacja wysokości siedzenia kierowcy i pasażera oraz podparcia lęźwioego pozwala znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie, z tyłu miejsca wystarczająco, jedynie osoby powyżej 185cm mogą już zachaczać głową o podsufitkę przez wcześnie opadającą linię dachu.
Bardzo dobre wyciszenie, mam wrażenie, że jest ciszej niż w moim poprzednim Mondeo :)
Mimo że zrobiłem dopiero nieco ponad 3000 km to mogę już powiedzieć, że jestem miło zaskoczony, układ start stop pozwala faktycznie oszczędzać paliwo w korkach, a przy tym działa bardzo sprawnie. Myślę, że tradycyjnie po ok. 5000 km spalanie jeszcze bardziej spadnie:)
Myśle, że jak zwykle od lat ford utrzymuje bardzo dobrą relację ceny do jakości oferowanego produktu.
Za mały przebieg aby mogło się coś wydarzyć
Za mały przebieg aby mogło się coś wydarzyć