Oceny Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2011-2014

Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2011-2014 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2011-2014

3,1
~lewap02
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Pomimo poważnej awarii silnika kupiłbym auto ponownie, choć nie w obecnej sytuacji. Daje dużo frajdy z jazdy, świetnie się prowadzi, silnik pięknie brzmi (w środku, bo na zewnątrz nie jest aż tak godnie) i zapewnia przyzwoite osiągi. Moim zdaniem największe minusy to słaba ergonomia, mało przestrzeni i mały bagażnik. Patrzę na to z perspektywy pojawienia się u mnie dzieciaka - dopóki jego nie było, to te sprawy niespecjalnie mi przeszkadzały....
4,1
~FigoFago
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jestem tym autem pozytywnie zaskoczony. Bardzo oszczędny silnik. Codzienne dojazdy 20km na obrzeżach W-wy a zużycie oscyluje na poziomie 6,3l/100km (oczywiście jazda emerycka zgodnie ze wskazaniami ekonomizera). Gdy to potrzebne mozna ostrzej przyspieszyć ale wtedy zużycie wystrzela do góry. Przed kupnem zaliczyłem jazdy testowe konkurencyjnymi kompaktami: Astra, Civic, Leon, I30, Auris i tylko w Civicu czułem sie tak dobrze jak w Focusie ale...
~krisss
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ostatnie lata to jazda Hondą Civic (UFO), której miałem już dość za twardość zawieszenia i głośny silnik. Testowałem przed zakupem różne auta, byłem bliski zakupu nowej Mazdy 3 (piękny wozik) ale powiedziałem sobie, że więcej nie kupię samochodu dla wyglądu - zrobiłem ten błąd przy zakupie Civica. Po dwóch jazdach Mazda odpadła ze względu na b. słabe wyciszenie kabiny i nieciekawy dźwięk silnika. Jak na razie nie żałuję żadnej złotówki...
~Robert
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Samochód prowadzi się doskonale, a turbodoładowany silnik ecoboost sprawia, że jazda jest bardzo dynamiczna. Niewielkie mankamenty nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu - mogę śmiało polecić ten samochód, zwłaszcza w wersji Titanium.
~Wojtek
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ogólnie jestem zadowolony. Wiadomo. Po pewnym czasie zaczyna brakować mocy. Ale nie jest źle. Jeżdżę bardzo dużo po mieście więc mnie to nie kuje. Komfort jest ok. Mogłby miec większy bak paliwa. 45L to troche mało. Bagażnik też niczego sobie. To nie kombi więc oczekiwania są inne. Ale podczas przeprowadzki całą kawalerke zapakowałem
~robsonik67
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
samochód ładny z wyglądu zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Wygodny zwłaszcza na średnio długie trasy-dla samotnie podróżujących również i w długich trasach sprawdza się doskonale. Bagażnik nie jest co prawda przepastny ale daje radę. Silnik Ecoboost 1.6 litra jest po prostu świetny-przyspiesza dobrze i można na nim polegać przy szybkim wyprzedzaniu-jednak wybrałbym teraz mocniejszą wersję.
Dziennik kosztów dla Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
7,9
~Fordziak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Bardzo przyjemny samochód - szczególnie w wersji Titanium z silnikiem Ecoboost. Mocne strony: silnik, skrzynia i zawieszenie. Aż chce się jeździć. Zaskoczeniem dla mnie były dobre materiały wewnątrz, całkiem dobre radio jak i spasowanie poszczególnych elementów.
3,8
~Antoni
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Zachęcony b. udanym Focusem I myślałem, że będzie rewelacja a jest przeciętność. Osiągi auta z silnikiem z turbiną są rozczarowujące a zawieszenie i komfort jazdy nie dorównują Focusowi o dwie generacje starszemu.
~Jasper
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jadąc czuję się jak w klasie wyższej, cisza, znakomite resorowanie, bardzo dobre materiały (Titanium), świetnie grający zestaw audio Sony i do tego świetny silnik. Jak dla mnie zbliża się do ideału. Nie oceniam niezawodności, bo mam go za krótko.
3,5
~maik
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
gdyby nie problem z rozrusznikiem, byłoby bardzo dobrze, podobno więcej nowych Focusów ma problem z rozrusznikiem w niskich temperaturach. Nie wiem jak się zachowa Ford, ale takie problemy z nowym samochodem to poważna wpadka marketingowa (w mojej firmie po wciąganiu dwudniowego Focusa na lawetę, nikt nie chce już Forda)
Ford Focus III Hatchback 5d