Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Łukasz, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje radę jak na tak niską moc.
Powiem tyle. Jest to pierwszy i ostatni Ford jaki kupiłem. Już wiem skąd bierze się ta różnica w cenie pomiędzy Fordem a Oplem czy VW. Te 10-20tys. nie bierze się z nikąd tylko z jakości materiałów i poziomie wykończenia. Jest dużo niedoróbek i drobiazgów które drażnią swoją tandetą wykonania. Jak już wspominałem widać, że najwięcej do powiedzenia przy projektowaniu tego Focusa mieli księgowi.
Silnik jak na swoją niewielką moc napędza Focusa całkiem sprawnie. Nie jest to rakieta i rozpędza się dość ospale, ale jak już nabierze prędkości to jedzie całkiem przyjemnie, dzięki sporemu momentowi obrotowemu. Powyżej 100km/h jazda jest przyjemna i wyprzedzanie przebiega bezproblemowo. Silnik jest dość cichy i przy większych prędkościach jest niesłyszalny. Jedno co jest dla mnie ogromnym minusem to wysokie spalanie na poziomie 6,2l. Newet na trasie nie udało mi się zejść poniżej 6 litrów na 100km przy prędkościach na trasie w granicach 100-130km/h. Przy jeździe miejskiej spalanie sięga 7l/100km
Skrzynia biegów pracuje bardzo sprawnie i precyzyjnie, jednak męczy ciągłe machanie lewarkiem, gdyż biegi są dość krótkie jak to w dieslach. Ogólnie do każdego diesla polecam Automat :)
Układ jezdny jest świetny jak w każdym Focusie i to jest największa zaleta tego auta. Na zakrętach nie ma sobie równych wśród kompaktów. Na co dzień obok Focusa jeżdżę również Golfem VI i muszę przyznać, że Focus jeździ troszkę lepiej, choć Golf również prowadzi się doskonale.
Do przodu i na boki jest OK, jednak do tyłu już dużo gorzej. Bardzo mała tylna szyba bardzo ogranicza widoczność. Polecam czujniki parkowania, zarówno do tyłu jak i przodu, to znacznie ułatwia życie :)
Jest dobrze ale to wspominanego już przeze mnie Golfa VI sporo brakuje. Widać na każdym kroku, że przy projektowaniu tego auta brali udział głównie księgowi. Tanie plastiki strasznie rażą w oczy poza konsolą przednia wykonaną z miękkiego plastiku cała reszta to materiały rodem z POLONEZA, wstyd!!! Fotele też mogły by być lepiej wyprofilowane.
Daje rade i trudno tu coś więcej powiedzieć. Jest i działa OK.
Miejsca jest sporo, ale i sam samochód jest dość duży jak na kompakt. Porównując do Golfa VI jest więcej miejsca zarówno z przodu jak i tyłu, oraz bagażnik też jest sporo większy.
Jest dobrze, silnik pracuje cicho jak na Diesla a wyciszenie jest wystarczające.
Tragedia!!! Nie mam pojęcia w jaki sposób inni (wypowiadający się tutaj) osiągają tym samochodem z tym silnikiem spalanie na poziomie ~5l/100km. Mi póki co nawet w trasie nie udało się zejść poniżej 6l! Może to kwestia niskiego przebiegu 4000km, ale nie wieże że w jakiś cudowny sposób spalanie spadnie o 1l/100km w przyszłości.
Cena jest dość dobra jak za diesla, ale jak już wspomniałem wiem skąd bierze się ta różnica w cena pomiędzy konkurentami!
Nie było jeszcze żadniej awari i oby tak dalej. Trudno coś wiecej napisać po przejechaniu 4tys. km
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW [l/100km]