Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Marcin, 10 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo niskie zużycie paliwa!!!!
Jak narazie nie zamieniłbym tego samochodu na żaden inny (testuje ich wiele i jak narazie nic nie zmieni mojego zdania). Co prawda brak mi w nim tempomatu i podłokietnika ale i tak stał się dla mnie dobrym kompanem podróży.
Zasadniczo ok. Przy 95 KM brakuje trochę mocy. Oszczedny.
To, że Ford włożył 6-ścio biegową skrzynie do silnika o mocy 95 KM to chwała mu za to. Biegi wchodzą łatwo. Przełożenia krótkie. Brak zastrzeżeń.
W porównaniu z Focusem MK1 i MK2 to ten model moim zdaniem wypada gorzej. Ale w porównaniu z konkurencją (Golf, Astra, Cee\'d, i30, Octavia, Megane itd..) to nie ma mu równych.
Bez zastrzeżeń. Na szczególną uwage mają prawo zasłużyć duże lusterka boczne - efekt martwego pola w nich nie istnieje.
Ułożenie wszystkich przycisków logiczne. Własciciele VW, Opli czy Skody bez problemu odnajda sie w środku. Choć pod względem design tylko nowa Astra może konkurować z Focusem. Dużo ciekawych rozwiązań np. bezkorkowy system wlewu paliwa, czy dwie duże wycieraczki szyby przedniej wycierające szybę od środka.
I tu Focus polega (bynajmniej w mojej wersji z manualną klimatyzacją). Klimatyzacja na najniższym biegu nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury, przy wyższych biegach natomiast \"łeb urywa\". No i ogrzewanie w sezonie zimowym ze względu na diesla lipa. Ciepło to w nim jest ale dopiero jak się wyjedzie z ogrzewanego garażu. Dla inż z Ford-a dobrym rozwiązaniem była by klimatyzacja o szerszej gamie ustawienia nawiewu na lato i dodatkowa nagrzewnica na zimę.
Jak dla dwóch dorosłych osób to nic dodać nic ująć. Ja jako kierowca mieżący blisko 1,9 m. bez problemu odnalazłem w tym samochodzie miejsce dla sibie. Miejsce pasażera z przodu tez rewelacja. Odnośnie tylniej kanapy to mam to w d.... Kupując ten samochód jako nowy ponad 1,5 roku temu myślałem tylko o sobie i jak do tej pory nic sie nie zmieniło. Bagażnik dość spory jak na hb.
Jak na diesla to w środku jest doskonale. Z zewnątrz (w zime) charakterystyczny klekot, ale taki ich urok. Przy prędkości 180 km/h można spokojnie rozmawiać.
Jak do tej pory nie jeździłem bardziej ekonomicznego samochodu. Bardzo małe zużycie paliwa i przeglądy w rozsądnych cenach.
Biorąc pod uwagę, że kupiłem ten samochod w 2012 roku z wyprzedaży zeszłorocznego rocznika i dałem za niego przysłowiowego \"piątaka\" nie maoge na niego złego słowa powiedzieć. Niestety konkurenci na ten czas byli około 15 tys zł drożsi nie oferując nic w zamian.
Uszczeli przy drzwiach odklejiły sie po okolo 1000 km. Na gwarancji zostały wymienione i jak narazie nie mam żadnych innych zastrzeżeń.
Brak :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW [l/100km]