Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

kamil_rud, 2 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Przejechałem prawie 10 tys. km w 4 miesiące, w tym około 3 tys. po Rumunii. Póki co bez niespodzianek. . Mimo małego silnika autem jeździ się bardzo przyjemnie. Dało radę na trasie transfogaraskiej, więc wkładam między bajki zdania, że litr pojemności to może mieć czajnik. Przy zestawie dwie osoby + pełny bagażnik nie czułem braku mocy. Wiadomo samochód z tym silnikiem jest dla spokojnego kierowcy jednak na pewno nie będziemy zawali drogą. W środku jest cicho i wygodnie. Samochód pewnie się prowadzi, dla mnie doskonały kompromis pomiędzy zawieszeniem pontonowym, a twardym choć z przewagą tej drugiej cechy. Pewnie dodam jeszcze jakieś uwagi, gdy zrobię więcej km.
Wiadomo 1,0 szału nie robi, ale mimo to jest dynamicznie i elastycznie. Średnie spalanie, jadąc spokojnie ale nie jak "emeryt" przy dwóch osobach i pełnym bagażniku wynosi 6 l. Przy bardzo zakorkowanym mieście pewnie z litr więcej.
Biegi wchodzą dobrze, Dobrze dobrane przełożenia. Auto zbiera się dobrze nawet z 6 biegu.
Jak to w Focusie zawieszenie rewelacja. Dla mnie idealne, pewnie się prowadzi, nie jest za twarde, dobry odbiór tego co dzieje się z samochodem.
Póki co ok. Chociaż krótko mam samochód i jest on w miarę świeży. Żadnych odprysków itp.
Słupki A są szerokie i trochę zabierają widoczność. Poza tym jest bardzo dobrze
Wnętrze plastikowe ale ok. Nic nie trzeszczy, wszystko pod ręką. Bardzo wygodnie oczywiście jak na kompakt. Na tylnej kanapie plastik na drzwiach trochę przytłacza.
Auto chłodzi, grzeje, jak się szyby otworzy to jest przewiew. Nie mam zastrzeżeń, póki co.
Fotele podstawowe, dobrze trzymają w zakrętach, nie męczą nawet na długiej trasie. Za mną (175 cm) wygodnie usiądzie osoba o takim samy wzroście lub nawet wyższa.
Do 140 km/h bardzo cicho, potem opony zaczynają głośniej szumieć. Silnik mocno słyszalny nierozgrzany i przy przyspieszaniu. Opory powietrza też słabo słyszalne. Oczywiście jak na kompakt
Rozrząd na pasku ale pracujący w oleju. Same części tanie ale wymiana wymaga dużo pracy i wiedzy. Czas usługi to ok. 10 roboczogodzin, więc tanio nie było. Byle mechanik będzie miał problem. Olej 5w20, więc trochę droższy od tych popularnych no i trzeba kupić 5l. Poza tym części wydają się być w przystępnych cenach z tego co sprawdzałem.
Nic się z samochodem nie dzieję, auto jest wygodne i praktyczne.
Auto mam krótko, z tego co wiem poprzedniemu właścicielowi samochód nie sprawiał niespodzianek. Jedynie chowający się kluczyk do pilota zacina się.
Póki co brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]