Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Mateusz S., 6 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie najlepsze w swojej klasie. świetnie trzyma się drogi, nie jest za twarde, jak na seryjne zawieszenie to nie ma na co narzekać.
Karoseria : Przeciek wody do bagażnika i koła zapasowego.
Układ elektryczny : Problem z klamką od strony pasażera (przestał działać system Keyless)
Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa którym zrobiłem jużponad 20 tys. km. Gdy go kupiliśmy wraz z żoną miał przejechane równe 200tys. Krajówka, serwisowana w ASO. Posiadam wersje Titanium w kolorze Candy Red z przyciemnionymi szybami, na felgach 17, dodatkowy pakiet oświetlenia wnętrza, navi, LEDy+xenon, Keyless Free System oraz skóry. Brakuje mi tylko do szczęścia automatycznych świateł oraz wycieraczek. :) Samochód bardzo ładnie się prezentuje, jest dynamiczny a zarazem oszczędny. staram się go serwisować na bieżąco w ASO. Bez problemu mieści się rodzina z małym dzieckiem.
Fabryczna moc 163KM 340Nm dają słabe osiągi. Ja zrobiłem chipa i teraz ma 185KM i ponad 400Nm dzięki czemu auto stało się lepsze na starcie oraz bardziej dynamiczne podczas jazdy.
Działa bez zarzutów.
Wyśmienity. Świetnie się prowadzi, trzyma się drogi na zakrętach a nie jest przy tym zbyt sztywny.
Na lewym tylnym błotniku przy styku ze zderzakiem zaczął odchodzić lakier. Całe szczęście zostało to naprawione w ASO w ramach gwarancji na perforację blachy. Zbierała mi się jeszcze woda w bagażniku i kole zapasowym. Również naprawiono to w ASO za nie duże pieniądze (100zł)
Jestem niski lecz nie mam żadnych problemów z widocznością w tym samochodzie.
wszystko co potrzeba jest pod ręką. Sterowanie radiem, navi czy telefon nie robi żadnych problemów. Nawiew z łatwością się ustawia na osobnym panelu. Jest podłokietnik ze schowkiem oraz miejsce z przodu na dwa kubki.
W zimę grzeje, w lato chłodzi. Wszystko działa bez zarzutów.
Jestem niski i szczupły (moja żona również) więc miejsca mamy pod dostatkiem. Ale wyższe i większe osoby mogą już narzekać na dosyć ciasne wnętrze.
Przy dużych prędkościach mogło by być troszkę ciszej.
Przez rok użytkowania trochę musiałem wydać pieniędzy na serwis. Sam przegląd roczny z wymianą oleju, filtrów oleju, kabinowego, klimy i paliwa, sprawdzeniem pojazdu, przedłużeniem gwarancji na perforację blachy to koszt ok. 800zł w serwisie Forda. Dodatkowo staram się robić usterki na bieżąco w ASO co znacznie zwiększa koszty naprawy. po za podstawowymi częściami (hamulce, pasek rozrządu, aleje i filtry) miałem sporo usterek: czujniki cofania nie działały, sprężyna pękła, wahacz tylny wraz z tuleją, zacisk hamulca tylnego uszkodzony, wyciek oleju z pod miski oraz uszczelka tylnej części wału korbowego.
Dobrze wyposażony samochód, pojemny, dynamiczny a zarazem oszczędny. Przy tym świetny wygląd w dobrej cenie. Wykończenie niektórych elementów można by było poprawić.
Tuleja wahacza tył, wiązka do czujników parkowania tylnych, uszkodzony czujnik w klamce od pasażera do bez-kluczykowego otwierania i zamykania auta.
Pęknięta przednia sprężyna, uszkodzony zacisk tylnego hamulca, wyciek z miski olejowej oraz do wymiany uszczelka między silnikiem a skrzynią biegów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

5,6