Lista ocen Ford Focus III ST (13) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szybki_jasiek
ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Silnik to mistrzostwo swiata. Bardzo wysoka kultura pracy, niesamowita elastycznosc (auto "ciagnie" juz od 2000), calkiem przyzwoite spalanie i swietnie osiagi. Do tego mozna go bez problemow podkrecic do ponad 300 KM :) Jedyne, co przeszkadza, to fakt, ze jednak jest to turbina. Lag jest niewielki, ale jednak wystepuje. No i nie brzmi tak, jak w poprzednim modelu.
~Bartłomiej
ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Dynamiczna jednostka nie pociągnie nas po kieszeni, na 250 koni pod nogą spalanie jest odpowiednie. Kultura pracy bardzo dobra jak na bezpośredni wtrysk przystało, zerowy pobór oleju świetna dynamika ciągnie już od ok 1800 obrotów, jeśli chodzi o wady jeszcze nie wyszły :-) .
~Paweł
ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Coś wspaniałego, ponadprzeciętna dynamika a zarówno kultura pracy tego silnika to coś bardzo bardzo fajnego. Jeśli chcesz - samochód jest wybitnie agresywny, ale jeśli chcesz - sprawia wrażenia spokojnego i opanowanego.
ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Wszystko opisane wyżej :) Dodam tylko że po zakupie polecam wymienić IC na ten z Focusa RS ponieważ przy temperaturach od 28 stopnii , fabryczny IC zaczyna puchnąć.
Ford Focus III ST