Lista ocen Ford Focus IV Hatchback (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Na razie za krótko by oceniać. Na pewno dużym plusem są niskie ceny i dostępność oryginalnych materiałów eksploatacyjnych (filtry, wycieraczki) w internecie (nie ma sensu szukać zamienników) oraz podaż używanych części zamiennych (samochody flotowe) oraz akcesoriów jak felgi aluminiowe itp.
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jak na razie to nie zepsuło się nic w aucie, jedyne koszty jakie ponoszę to przeglądy (wykonuje przeglądy i wymianę oleju, filtrów raz w roku, a nie co 30 tys lub 2 lata jak zaleca FOrd), oraz ubezpieczenia i paliwa. Koszty bardzo podobne do poprzedniej generacji.
~Krzysztof
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
nie mam porównania z kosztami w innych ASO, ale wymiana oleju kosztuje 450zł, przegląd blachy - 100zł. Mało pali więc to plus. FORD zaleca wymiane oleju co 30 tys km, ale to słaby pomysł, wymieniam co 10 tys.
~Przemysław
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Jeżeli nie naprawią problemu z koniecznością wymiany oleju co 8 tyś. km to będzie porażka, koszt wymiany 500-600 zł ... problem dotyczy podobno wszystkich focusów
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Relatywnie niskie zużycie paliwa (średnio ok. 6 litrów przy prędkościach "polskich", ok. 8 litrów przy "niemieckich"). Serwis co 20kkm.
~Ciziak
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Akceptowalne na tle rywali, średnia klasowa. Tanie części MotoCraft. Mam nadzieję że będzie bezawaryjny jak poprzednik którym jeżdziłem 7 lat
~Piotr
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
części w dobrej cenie, przeglądy w ASO drogie ale w niezależnych warsztatach jest ok.
~SlawomirP
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Do tej pory wymieniałem olej i filtr w ASO. Koszt 600zł. Ubezpieczenie - pakiet 2300zł na rok
~Paweł.
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
no swoje pali.... szczególnie jak się chce cieszyć jazdą dynamiczną, nie koniecznie szybko, ale dynamicznie.
~Gary
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Spalanie też nieźle, jazda głównie po mieście to ok. 6,7 litra wg wskaźnika auta.
Ford Focus IV Hatchback