Lista ocen Ford Focus IV Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2018-2021 (5) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xczar0
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Silnik jest naprawdę dynamiczny, a w obecnej generacji zredukowali turbodziurę do absolutnego minimum. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to po przesiadce z 1.3 CDTI nie zorientowałem się, że to silnik trzycylindrowy. Tryb żeglowania na dwóch cylindrach trochę wprawia auto w wibracje, ale dzięki temu realne spalanie na płaskim terenie spada do około 3l/100km przy użyciu tempomatu! Silnik spełnia normę euro 6.2, bez temp!
~KubaM
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Silnik dynamiczny, sam byłem zdziwiony ile można wykrzesać z silnika 1.0. Dostaje zadyszki kiedy wozimy na pokładzie 4 dorosłe osoby. Na szczęście zdarza mi się to raz do roku więc nie odczuwam tego dyskomfortu. System odłączający 1 cylinder powoduje lekki wibracje nadwozia, jednak zysk w postaci spalania przyćmiewa tę wadę.
~Łukasz
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dobry na małe przebiegi. Dla kogoś kto jeździ ponad 12k rocznie osobiście odradzam. Uturbiony także po wojażach nie gasić od razu silnika, niech pochodzi pół minuty by olej pokrążył trochę jeszcze w układzie.
~Adambielak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Daje radę. Dużo przyjemniejszy niż wolnossaki o podobnej mocy. Wg znajomych mechaników jeden z najmniej awaryjnych silników forda.
~Andrzej
Bez zastrzeżeń