Lista ocen Ford Galaxy III (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal N.
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Poza tym co napisałem wyżej czyli zacinająca się przepustnica nie mam zastrzeżeń. Wszystko działa jak powinno a moje samochody jeżdżą dużo, rocznie przejeżdżam ok 40 tyś. km. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą chcę uczulić użytkowników Galaxy. Puszkowane dolnej części karoserii patrz: progów. Pamiętajcie w tym fordzie wyprodukowanie dolnej części karoserii jest tak paskudna ze wszystkie niedobre rzeczy dla karoserii piach, sól itp. obijają...
~Viper
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
200.000km i wyżej proszę uważać wydatki rosną bardzo się psuje: -pompa paliwa, wtryski, -EGR, DPF, -skrzynia biegów w manualu!, -dwumas, -podczas częstych wizyt u mechaników był przypadek pęknięcia głowicy! Jak zaświeci Wam się komunikat USTERKA SILNIKA ! proszę nie panikować, auto wchodzi w tryb awaryjny turbo nie pompuje jedzie się wolniej do ok 120km/h należy się zatrzymać i zgasić silnik po ponownym odpaleniu auto jedzie normalnie...
~Radosław
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
2 razy wysiadła klimatyzacja, z czego raz mechaniczne uszkodzenie przewodu, drugi raz nie wiem dokładnie ale tym razem usunięto na gwarancji, raz akumulator na skutek usterki alternatora, poza tym tuleje tylnego zawieszenia i łożysko przekładni kierowniczej przy 120 tys. km, raz jakaś wiązka powodowała wyświetlanie błędu w oświetleniu, to wszystko ( oprócz klocków hamulcowych i raz tarcz ) i warte podkreślenia auto nigdy nie stanęło w drodze,...
0,0
~Rado
Van Facelifting 2.2 TDCi DPF 200KM 147kW
Po roku od zakupu padła sprężarka klimatyzacji; wymieniona w ramach ubezpieczenia Gwarancja 12, więc bez kosztów po stronie właściciela. Po miesiącu od wymiany kompresor ponownie padł (zatarł się) - druga wymiana z tytułu gwarancji na część, też bez kosztów. Po 140 tyś, wymiana świecy i wtryskiwacza podającego paliwo do filtra DPF oraz czyszczenie filtra DPT (1800 zł - poza ASO, bo tam mogą Ci wymienić co najwyżej cały układ DPF za 6-7tyś.)
~Sebastian
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Żadnych awary. Przegląd z olejami i wszystkim filtrami co 15tyś. Producent zaleca olej co 20tyś a filtry co dłuższy przebieg. Generalnie warto wymieniać filtry co przegląd kosztuje to może 150zł więcej ale pozwoli to na lepszą pracę silnika i przedłuży żywotność podzespołów silnika.
~Janek
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Należy uważać na filtr cząstek stałych DPF, raz na jakiś czas trzeba się przejechać na wyższych obrotach i co jakiś czas profilaktycznie sprawdzać czy poziom oleju w silniku się nie podnosi. Jeżeli tak to koniecznie udać się do fachowców z serwisu.
~jurix
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
spadl szlauch od turbiny dojechalem do warsztatu na trybie awaryjnym koszt naprawy 40 zl ,filtr czastek stalych tryb awaryjny przepalanie w warsztacie i dalej jazda koszt naprawy 100zl
~Daniel
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
Kilka większych napraw, turbina, wtryski, uszczelki silnika, sprzęgło + dwumasa. Amortyzatory przód +tył, wahacze, tuleje... I pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem.
~piotr
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Skrzynia, ale tutaj to muszę przyznać, ze słaby serwis ją naprawiał. Usterką była wymiana świecy w dopalaczu DPF (w serwisie koszt około 1000 zł).

Usterki Ford Galaxy III

Ford Galaxy III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PanVan
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Nie bylo poważnych awarii. Tylko elementy ekploatacyjne, lrzy 250!tys km wymiana koła dwumasowego i sprzęgła. Ale to rzecz eksploatacyja a nie usterka.