Lista ocen Ford Galaxy III Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW 2006-2010 (17) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janek
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Denerwują otwierające się górne schowki, brak koła zapasowego (dodany jest tylko kit serwisowy do małej naprawy gdy większa dziura w oponie to klapa i laweta) Brak możliwości łatwego usunięcia foteli (w starej wersji 15 sek i fotel usunięty) Sprzęgło z kołem nadal oryginalne. Wiem że to słaby pkt tego samochodu. Ale u mnie OK. Wymieniłem przy 150k czujnik położenia turbiny (150 zł nowy na allegro, na serwisie 400 zł)
~PanVan
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Nie ma aut, w ktorych nic nie trzeba robic więc i tu coś się zdarzało. Czasem nie dziłaly czujniko PDC, warto poczyscic i zaizolować. Ciekł czujnik biegu wstecznego ( koszt 50 zł a wymiana 3 minuty ). W sumie to nie ma co do roboty przy tym aucie poza eksploatacyjnymi rzeczami. Zawieszenie tez trwałe, nie wymaga napraw jak w Espace IV gdzie w zasadzie ciagle coś bylo do poprawek.
~Viper
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
-zatkany odpływ z klimatyzacji (mokre dywaniki z przodu najbardziej u pasażera i w schowkach z tyłu pod nogami 2 rzędu foteli) - rdza na tylnej belce i w okolicach zderzaka od strony podwozia -słabe zabezpieczenie progów (podwozie ok)
~Fordem
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Moje dotychczasowe usterki to drobny wyciek z czujnika biegu wstecznego - 50 zl i wymiana 5 minut. A druga to czujnik różnicy ciśnień przy dpf. Koszt 90 zł za zamiennik i roboty na 15 minut. A tak to przez 2 lata kilka zarowek.
~gregory
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
jak dotąd zepsuł się tylko zamek drzwi przednich prawych a właściwie czujnik zamknięcia drzwi co skutecznie uniemożliwiało zamknięcie auta, z zawieszenia lewy przód dobiegają dziwne odgłosy trudne do zlokalizowania przez mechaników
~Grzegorz Wierzbicki
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Dużo pierdół dokucza, a to żarówki, a to jakaś osłona plastikowa odpada, a to zatrzaski zderzaków, a to śrubki na plastikowej klapie od spodu z tyłu auta. Niby nic wielkiego a potrafi mocno wkurzyć człowieka.
~Jędrzej
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Częśto przepalające się żarówki pozycyjne z tyłu, bo jest ich aż 8! W wieku 8 lat powoli siłowniki bagażnika zaczynają działać marnie i sprężynka schowka przy podszybiu.
~PM
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Nic na razie się nie działo, nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Po ok 10tys km dolałem 0,7l oleju, ale rozumiem, że to dopuszczalne przy tzw docieraniu się silnika.
~Misiek1971
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Z drobiazgów w wieku 8 lat padł czujnik ciśnienia koła (jakiś mądrala zrobił je z aluminium i po prostu się rozpadł), reszta działa jak w nowym.

Usterki Ford Galaxy III

Ford Galaxy III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Były na początku kłopoty z tzw skrzepieniem i stukaniem w drzwiach i panelu centralnym. Ale serwis po dwóch wizytach to skutecznie wyeliminował
Ford Galaxy III Van