Lista ocen Ford Ka III (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marina
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Jak dla mnie rewelacja. Drążek do zmiany biegów zlokalizowany wyżej, na konsoli, praktycznie tak blisko kierownicy, że zmiana ręki kierownica->drążek staje się tak płynna i szybka, że hoho :) Drążek króciutki i do tego bardzo płynnie zmienia się nim biegi. Identycznie jak we Fiacie 500 czy Pandzie. Bardzo duży plus.
~storecards
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Skrzynia jest doskonała. Z reszta juz w pandzie ja zachwalałem. Dobrze zestopniowana, biegi wchodzą gładko, pewnie, z przyjemnym oporem. Nigdy nie miałem problemu z wstecznym czy jedynka. Idealnie umiejscowienie gałko zmiany biegów.
~keramkeruj
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
manualna, kłopoty z wrzucaniem wstecznego biegu, czasami zdarzy się że koła zębate trafiają na siebie, przerzucanie z 1 na dwójkę bez problemu, manewry wyprzedzania należy wykonywać redukując do trójki, wtedy nie jest mułowaty
~PausFrein
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Bardzo przyjemna w obsłudze, bardzo lekko chodzi i jest bardzo precyzyjna a także elastyczna, większość ostrych zakrętów można brać nawet na "trójce"
~karollo
Hatchback 3d 1.3 Duratorq TDCi 75KM 55kW
Biegi wchodzą sprawnie, lekko i zawsze na swoje miejsce, nigdy nic nie zgrzytnęło. Drążek w super położeniu. Nie ma się o co przyczepić.
~Przemo
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
przy jedynce prawie zawsze czuć zęby, wsteczny tylko wrzucany bardzo powoli nie \"strzela\" pod samochodem, piątka miewa czasem spore opory..
~erder
Hatchback 3d 1.3 Duratorq TDCi 75KM 55kW
za duze obroty na 5 ,przy 100km/h ponad 2000 obr/min, wiec przy duzych predkociach spalanie wzrasta mocno ale to autko miejskie wiec nie ma co wymagac
~Sebastian
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Wszystko jest na miejsc biegi wchodzą jedynie czasami wsteczny nie chce wejść jak by ząbki nie trafiały ale poza tym wszytko ok
~jazdemon88
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Skrzynia biegów rewelacyjna, bardzo elastyczna, wszystko świetnie zestrojone, nie mogę się do niczego przyczepić.
~YackoobskY
Czasami pojawiają się problemy z wbiciem 1i wstecznego biegu