Szukaj

Informacje o Ford Ka III

Lata produkcji: 2008 – 2016
Segment: Auta najmniejsze

Trzecia, ostatnia generacja modelu produkowana w latach 2008-2016. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nie był de facto dziełem Forda, a przemianowaną konstrukcją Fiata. Samochód zbudowano na płycie podłogowej Fiat Mini Platform, którą dzielił m.in. z Pandą, 500 i Lancią Ypsilon. Ka III najbliżej był spokrewniony z Fiatem 500 – oba auta były praktycznie bliźniaczymi modelami; powstawały nawet w jednej fabryce Fiata w Tychach. Po stronie Forda pozostawała stylistyka na zewnątrz i wewnątrz. Auto zaprojektowano w stylu „Kinetic Design”, z kolei design wnętrza został częściowo zapożyczony z modelu Fiesta.

czytaj więcej
Powagosław

Debiut Ka był przełomem. Twórcy tego małego samochodziku pokazali światu, że projektowanie aut może odbywać się z dużą dozą szaleństwa. Nowemu Ka trochę brakuje tego nieposkromionego polotu, ale jest wystarczająco ładny, by podbić rynek tak, jak jego poprzednik.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie dlaczego zespół Feel nagrywa kawałki, które gdzieś już kiedyś słyszeliście? Bo wszystkie piosenki już napisano. I tak jak dla chłopaków od „Jest już ciemno” stanowi to dobrą wymówkę, tak projektanci Forda mogą mówić, że w motoryzacji też wszystko już było. Bo nowe Ka nikogo nie zaskoczy. Jest fajne, ale gdzieś już je widzieliśmy.

~Luzacjusz

Ford Ka III – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Ford Ka III

Liczba ocen: 52
Ogólna ocena
4,2 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(73%)

Zalety

+ Karoseria + Skrzynia biegów + Bezawaryjność (poważne usterki)

Wady

- Silnik - Całokształt - Wyciszenie
Ford Ka III