Lista ocen Ford Kuga I (40) - Ergonomia

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olowiany
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Małe kieszenie boczne. Brak uchwytów na kubki. Ciężko dostać kablem do zawieszonego na szybie telefonu/nawigacji /kabel plącze się wokół lewarka/. Są za to schowki pod nogami pasażerów i dość dziwne schowki pod tylną kanapą. Już dwukrotnie "udało" mi się wyłączyć zapłon gdy chciałem tylko włączyć awaryjne. Jakoś za blisko siebie są te przyciski. Operowanie pozostałymi funkcjami jest OK. Poważną wadą jest brak podświetlenia przycisków...
~Dawid
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
No i tutaj prawdopodobnie najgorsza ocena, choć wszystko jest fajnie porozmieszczane, wszystko pod ręką, drążek zmiany biegów w rewelacyjnym miejscu, ale wykonanie tego auta to istny dramat (podobnie było w Focusie). Plastiki są może i fajne pod względem wyglądu i dotyku, ale co z tego jak spasowanie niektórych elementów, nie mówiąc o tym, jak to wszystko trzeszczy i tłucze się szczególnie w zimie jest karygodne w aucie za ponad 100 tysięcy...
~Patryk
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wszystko na miejscu. Jest dobrze, ale przełączniki od kierunkowskazów i wycieraczek są zbyt daleko odsunięte od koła kierownicy, osoby o mniejszych dłoniach może drażnić fakt konieczności odrywania rąk od kierownicy w celu włączenia kierunkowskazu bądź wycieraczek. Radio Sony, ma niewygodne przełączniki, małe i bardzo mało \"wystające\", w trakcie jazdy nie jest zbyt wygodnie w obsłudze. Obsługa klimatyzacji automatycznej i innych bez zarzutu.
~Kris
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
wszystko pod ręką ... nawet przycisk FORD POWER wcale nie za daleko ... czasem podłokietnik się sam przesuwa po wysunięciu... świetne rozwiązanie z podwójnie otwieranym bagażnikiem ... mogłoby być nieco więcej miejsca z tyłu ale nie jest źle... najgorzej wypada chyba bagażnik zresztą zależy czego się oczekuje .. dla rodziny 3 osobowej i względnie dużej ilości bagażu jest w porządku ... dla większej ilości może być problem
~J.P.
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Dostęp do urządzeń bardzo dobry. Włacznik start, elektryka OK. Bardzo dobrze wyprofilowane w mojej wersji siedzenia( titanium). Bardzo dobrze rozwiazane podwójne otwieranie tylnej klapy bagaznika. Tempomat łatwy w użyciu-działa świetnie. Spryskiwacze przednich reflektorów OK.
~Piotr Zaremba
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu, Obsługa bardzo intuicyjna. Bagażnik nie jest gigantyczny, ale jak na moje potrzeby i mojej rodziny nie ma problemu, jadąc na wakacje zawsze bez problemu się pakujemy, wózek dla wnuczka wchodzi bez problemu ;)
~Darek
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu,może tylko z wyjątkiem przednich foteli,które są według mnie za wąskie. No i jeszcze kiepskie umieszczenie przycisku świateł awaryjnych,tuż pod przyciskiem start/stop silnika- można się łatwo pomylić w czasie jazdy.
~tomek
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
W wersji trend brakuje uchwytów na kubki z tyłu. Plus za 2 wyjścia z napięciem i 1 w bagażniku (niestety \"zapalniczka\" przy kierowcy zbyt oddalona od przedniej szyby. Poza tym wszystko pod ręką na swoim miejscu
~Piotr
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
wszystko na swoim miejscu niestety panowie z forda za mało schowków - jeden chwytak na kubek z przodu to trochę za mało, za małe kieszenie w drzwiach (z tyłu wogóle ich nie ma), malutki schowek na przeciwko pasażera.

Usterki Ford Kuga I

Ford Kuga I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jurand
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Jest niby wszystko pod ręką ale ten śmieszny sterownik radiem przy kierownicy, tempomat fajnie ale nie podświetlane przyciski na kierwonicy do parodia w nocy. W passacie kest to o wiele lepiej rozwiązane.