Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Ford Kuga w pigułce

Ford Kuga w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Ford Kuga I

Lata produkcji 2008 - 2012
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Pierwsza generacja modelu produkowana w latach 2008-2012. Jego koncepcyjnym pierwowzorem był prototyp o nazwie Iosis X z 2006 roku. W europejskiej ofercie Forda Kuga był jedynym typowym crossoverem (3 lata wcześniej z rynku europejskiego wycofano niezbyt popularny model Maverick), obok modelu Fusion, bardziej przypominającego rodzinnego vana. Samochód został zaprojektowany w duchu obowiązującej w Fordzie filozofii Kinetic Design, zapoczątkowanej w modelu S-Max. Zbudowano go na płycie podłogowej Ford C1 Platform, którą dzielił m.in. z Fordami C-Max i Focusem II. W 2010 roku Kuga został poddany face-liftingowi.

Kuga był/była pozytywnym zaskoczeniem Forda, więc dobrze, że przygotowując drugą generację, nie zepsuto tego, co nie wymagało naprawy i naprawiono to, co faktycznie szwankowało. Czyli jednym zdaniem - stylistycznie nadal ciekawie, a nowe rozmiary bardziej umilają użytkowanie tego modelu.

~Powagosław

Ja też nadal nie wiem, czy Kuga to kobieta czy mężczyzna. Nowy model trochę pachnie mi „Gangnam Style” czy jak kto woli – transformersami z japońskich kreskówek, ale niech będzie. Wydaje się, że to nowa konkurencja dla większych SUV-ów na rynku.

~Luzacjusz

Dane techniczne Ford Kuga I

Moc silników 140–200 KM
Pojemność silników 2,0–2,5 l
Prędkość maksymalna 182–210 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,2–10,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford Kuga I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 147
Koszt ogólny 35,32 PLN
ON33.53 PLN
Wydatki serwisowe 7,43 PLN Pozostałe wydatki 19,30 PLN

Publikacje o Ford Kuga

Newsy o Ford Kuga