Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (173) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Myśle że się nie udała, przełożenia ok ale jedna mi się popsuła jak tankowałem okazało się że sie zblokowała nie mogłem ruszyć po 5 minutach kombinowania odjechałem o własnych siłach ale jednak wymienić musiałem na drugą koszty może nie wielkie 500 zl druga używana + wymiana więc nie ma co płakać ale jednak nie smak pozostaje + cięzko wrzuca się biegi jakoś nie chętnie nic nie zgrzyta ani nic ale jakoś specyficznie ;)
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dobrze wyczuwalny moment zapięcia biegu. Trochę za długi skok lewarka piątego biegu. Przy zmianie biegów wyczuwalny lekki opór, ale w pozytywnym znaczeniu. Na niekorzyść działa to, że jest to taka sama skrzynia (zestopniowanie przełożeń) jak w modelu 1,6 16V, a silnik ten ma trochę inny przebieg krzywej momentu obrotowego i mocy
~h
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rewelacyjna. Bardzo duże zakresy biegów. Na 1 można spokojnie pociągnąć do 40, na 2 do 70-80 ana trójce grubo ponad stówę. Na światłach nikt nie ma szans. Przy jeździe na trasie a piątce można spokojnie zwalniać bez redukcji nawet do 70 na godzinę - silnik się nie ksztusi i nie dławi.
~Wojtek z Krakowa
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Skrzynia biegów jest chyba najsłabszym fragmentem mojego auta! Jest ta sama co w modelach 1,6, 1,8, i 2,0 litra, a to oznacza, że do mojego silnika za krótka. Na autostradach co chwilę szukam 6-go biegu! Jesli człowiek chce go szybko rozpędzić, to musi się namachać drążkiem skrzyni biegów.
~Arek
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Niby dziala jak nalezy ale zmieniajac biegi ma sie wrazenie ze zaraz cos sie urwie, takie to delikatne, po za tym nie idzie wlaczyc 1 w czasie dotaczania do krzyzywki bo zgrzyta. Zgrzyta tez wsteczny, a lozysko oporowe lata jak grzechotka i dzwoni kiedy samochod stoi na luzie.
~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Manualna, kiedy miał 200 tys było ok - mozna było zmieniać biegi stosunkowo nonszalancko, teraz kłopoty z wkładaniem biegów, zwłaszcza jedynką wymaga siły i precyzji. Biegi trochę za krótkie, ale jak w wakacje trzeba pociągnąć przyczepę to jest za to super.
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo dobre zestopniowanie. Przy tym silniku również "piątka" jest mocna. Krótkie drogi dźwigni, precyzyjne wybieranie, dobre zatrzaski. Ale trzeba pamietać, że przy tej mocy i wadze auta sprzegło ma cieżką pracę, a wymiana tarczy jest kłopotliwa.
~mmilosz@zie.pg.gda.pl
Kombi 2.0i 130KM 96kW
Źle zestopniowana, jedynka jak dwójka, a piatka za krótka, brakuje nadbiegu, bo obroty są wysokie, plusem jednak jest to, że przy 130 km/h mamy do dyspozycji max. moment obrotowy (łatwo się wyprzedza) i szybko dochodzi do prędkości maxymalnej
~mqriusz
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
1, 2 i 5 ciężko wchodzi. 3 i 4 można przerzucać palcem. Najgorzej jest ze wstecznym, trzeba do tego użyć siły. Nie wiem czy to jest seryjne, ale myślę że to po prostu zrobiło się wraz z użytkowaniem wcześniejszego właściciela.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wąglik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
W porówaniu z Golfem przełożenia krótsze co znacznie ułatwia start np spod świateł lub redukcję biegu przy wyprzedzaniu. Co do precyzyjności przekładni to mogłaby być lepsza. Szczególnie pierwszy bieg (chyba ,że to tylko u mnie).
Ford Mondeo I Kombi