Lista ocen Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Doskonały silnik! Odczuwalna duża moc, nie tylko na papierze. Mozna na nim polegać przy wyprzedzaniu. Reakcja na dodanie gazu - natychmiastowa, spontaniczna. Przyśpiesza dobrze na kazdym biegu. Ruszać z "piątki" nie próbowałem, ale nie zdarzyło mi się niechcący "zdusić" motoru. Odgłosy pracy silnika nie są dokuczliwe. Sporadycznie zdarza sie gaśnięcie zimnego silnika po starcie. Nie odczułem pogorszenia osiagów po przejściu na LPG. Praca...
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Silnik pracuje cicho i równo, łatwo wkręca się na obroty. Na benzynie bardzo dobra elastyczność i przyspieszenie. Na gazie trochę gorzej (instalacja II-giej generacji), ale też nieźle. Przy włączonej klimatyzacji odczuwalny spadek mocy. Silnik dobrze znosi jazdę na gazie, choć teoretycznie do tego silnika nie powinna być montowana instalacja II-generacji (ze względu na plastikowy kolektor), ale samochód ten miał ją założoną w 1996 r. we...
~Krzys
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
cichy, chyba ze powyzej 4000 obrotów! powyzej 30 stopni na dworze silnik ma powyzej 100km/h bardzo duza temperature (az sie wlanczaja wentylatory na maksa) 105 stopni tak jak sie wlacza wentylator, ale potem juz mozna jechac 200km/h i sie dalej nie podniesie! Ponac normalne w takich temperaturach na dworze!!! Od 3500 obrotów to ma dopiero moc! I to do 6500 obrotów (raz mialem 7000 w czerwonym polu na 3 biegu, ponad 130km/h!)
~Wąglik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
W chwili kiedy przesiadłem się z Golfa na te Mondeo wydawało mi się ,że 136KM to sporo i tak na początku było. Auto jak na pierwsze wrażenie super nabierało prędkości ,a zapas mocy spokojnie wystarcza na wyprzedzanie w trasie. To mi się najbardziej podoba. Bez żadnego problemu wyprzedzam TIRy i inne zawalidrogi.
~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Stałe problemy z kulturą na niskich obrotach, nie da się po prostu toczyć na jedynce lub dwójce bo zaraz zaczyna szarpać. Niezależnie od paliwa i rodzaju zasilania. Przyspieszenie niezłe, jeżdżę dynamicznie, te 136PH mi przy tej masie wystarczy. Powyżej 120km/h zdecydowanie hałaśliwy.
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Moje mondeo ma silnik 2.0 benzyna+gaz. Silnik pracuje ładnie i równo, jest przy tym cichy. Na gazie ma trochę gorszą elastyczność niż na benzynie, ale to zrozumiałe.
~klamyckipit@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
silnik nie do zdarcia!!!, gorzej z wydechem, ale po wizycie u spawacza znow go prawie nie slychac(ciekawostka-GLX posiada dwa ostatnie tłumiki)
~piotrekm
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Chodzi glosno, do 80-90km/h jest slimakowaty,dopiero potem sie rozpedza. W zimie trzeba go potrzymac zeby zapalil.
~konrad1986
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Mimo swojego przebiegu silnik nadal jest elastyczny i mocny, a na gazie ma przejechane dopiero 30tyś.
~Fsagem
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dynamika na wysokim poziomie (zwlaszcza ze to ciezki samochod). Problem z nierówną praca na jałowym biegu.
Ford Mondeo I Kombi