Lista ocen Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pod względem komfortu i bezpieczeństwa (trzymanie się drogi, etc.) - po prostu doskonałe auto. Lekka podsterowność, ale bez nagłego przechodzenia w nadsterowność, jak w niektórych kombi. Dobry skręt, jak na przedni napęd. Gorzej wypada ocena trwałości. Zawieszenie jest delikatne. Przód: nietrwałe silentblocki, sworznie wahaczy. Luzy na listwie w układzie kierowniczym, za to dość trwałe końcówki. Tył: Trzeba uważać przy cofaniu, żeby nie...
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód dobrze trzyma się drogi nawet podczas szybko pokonywanych zakrętów. Podczas gwałtownego hamowania zachowuje tor jazdy. Dość dobrze radzi sobie z jazdą po polskich (czyt. "dziurawych") drogach. Zawieszenie jest stosunkowo twarde, ale dzięki temu zapewnienia większe poczucie bezpieczeństwa, duży rozstaw osi oraz nisko położony środek ciężkości powodują, że dobrze się go prowadzi.
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, a przy tym jest na tyle twarde, że szybkie pokonywanie zakrętów sprawia przyjemność. Dobre hamulce. Jedyną wadą są szybko zużywające się tuleje wahaczy, łącznika drążka stabilizatora itp. Kierownica daje dobre czucie samochodu
~Wąglik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dość twardy biorąc pod uwagę to czego się po nim spodziewałem (wiecie Ford ma być miękki czyli komfortowy). Mój mechanik mówi ,że przy silnikach 2.0 lub wyżej zawieszenie mogło być fabrycznie wzmacaniane ,ale huk wie ile w tym prawdy.
~Krzys
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
jak w mercedesie, nieporównywalny do passatów tych lat!!! Czyma sie drogi, wazy 1500kg! Troche niski jak na nasze koleiny, jak jest przyladowany to zdaza sie ze tlumnik "przycze", i nie przejedzie przystkich garbów, czeba uwazac!!!
~chesterpies@op.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
w ogole nie przechyla na boki przy ostych lukach; dla starszych panow lubjacych wygode troche za twardo; niestety-czesto ulega uszkodzeniu... ale na polskich drogach to normalka (co by wytrzymalo takie dziury??):)
~maciek-m@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak można określić na tamte czasy zawieszenie to po mercu ma drugie miejsce. Znakomicie się trzyma na zakrętach. Cholernie drogie tylne łożyska w KOMBI (zamiennik 680zł)
~klamyckipit@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
podtrzymuje poprzednia ocene, idealne zawieszenie na nasze drogi, nie tłucze, nie wali, dobrze sie prowadzi, a gazowe amortyzatory wytrzymują zadziwiająco długo
~leszek733@op.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Nadaje się tylko na proste i równe drogi. Do pracy jeżdząc po dołach nie wyrabiałem na zawieszenie.... SZAJSS. Drogie okropnie częsci do zawieszenia
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
11,7
~vooyoo
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód duży i prowadzi się pewnie, konfortowa jazda na równej drodze, o co u nas bardzo trudno. Na nasze dziury odrobine za twardy...
Ford Mondeo I Kombi