Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kazo
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Ceny części są niskie, auto dosyć proste więc z mechanikami nie ma problemu. Gorzej o dobrego elektryka ale to już nie ma związku z autem. Jeśli chodzi o spalanie to mój poczciwy Caro+ więcej palił a osiągi wiadomo :)
~krzyzak-2005@wp.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Na benzynie nie jezdzilem wcale przy zakupie (106.000) zostala zalozona inst. gazowa mistral spalanie gazu miasto 12-14l. (mam 8km do pracy w jedna strone i jade w duzym korku przez 50% czasu. Trasa 8.5-10l zaleznie od stylu jazdy
~mono@vp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ostatnio robiłem traskę 750 km z czego 100 to miasto, spalił 5,7, ale w miescie potrafi spalic 9 L, nie szalejąć za mocno. Wymieniłem Olej, rozrząd, bez pompy, trzy rolki dwa paski, filtry i robocizna to 1000zł całość.
~Ozzon
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
W mieście zużycie paliwa mogło by być mniejsze. Jednakże przy takich gabarytach auta wynik bliski dziesięciu litrom benzyny nie powinien przerażać. Natomiast w trasie wynik 7.6 l przy średniej prędkości 120 km/h uważam za rewelacyjny.
~Bolek_kapitalista
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
1.8 benzyna 115KM - max zużycie w zimie w mieście 12l, średnio 10-11 na mieście, w trasie 7l Ceny przeglądów w ASO kosmos (podstawowe 700 netto), części średnio drogie, jest wiele zamienników więc nie jest tragicznie
~wójek
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
Mocno zależne od stylu jazdy, ale i też od jakości paliwa. Na niemieckim gazie 35 litrowa butla przy jezdzie z pełną predkością na autostradzie wystarcza na 380km, a w Polsce nie udało mi się przekroczyć 300km nawet spokojnie jeżdząc.
~dziedzicr@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
przesiadłem się z 2.0 beznyzna nissana primery SLX i przy zwiekszeniu pojemności spalanie mi nie wzrosło (średni 10,3 l/100 km jazda 50% trasa; 50% miasto) do pracy jeżdżę 40 km i uważam, że to idealna trasa na opracowanie standardu
~jacek.machaj@wp.pl
Sedan 2.0 i 130KM 96kW
Jezeli ktoś mówi ze przy 2,0l pali poniżej 10l w mieście - to kłamie albo ma caly czas z górki. Ja nie schodze poniżej 12l w miescie (W-Wa)a nie jestem rajdowcem.To moje drugie Mondeo i doświadczenia są identyczne.
~Łuki
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Zużycie paliwa duże w porównaniu do innym marek( AUDI, VW, SEAT, itd.)Ford Mondeo było moim 3 autem, nie polecam, drogie w utrzymaniu, w każdym miesiącu coś do roboty, samochód porażka, nie polecam zakupu.
~brzoza_83@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trudno rozgraniczyc mi miasto/trasa gdyż używam auta i tu i tam, średnio nieco ponizej 7, a legendy o tedeikach co palą 4,5 możecie włożyć między bajki. Raz na dłuższym wyjeździe było coś koło 6.