Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Srednie spalanie w granicach 5 L w samochodzie typu kombi tak jak pisza niektorzy na tym forum mozna wlozyc miedzy bajki - chyba ze jezdza z predkoscia 80 km/h na autostradzie. Samochod jak na swoja wage jest oszczedny ale trzeba sie liczyc ze spali po miescie ok 8L i na trasie 6 L. Srednie mieszane spalanie w moim autku to 7.2 L
~Pablo_Rybnik
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
spalanie jak na te mase i motor 1.8 przyzwoite, wszystko rozwniez zalezy od stylu jazdy. Jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem auta, myslalem ze chapnie 10 litrow z nawiazka ale przy spokojnej jezdzie da sie zejsc do 8 litrow na 100 km ;) tylko co z tego jak benzyna caly czas idzie w gore... tu juz bez komentarza.. ;/
~tomkar
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Nie mam zbyt ciężkiej nogi, ale też nie jestem zawalidrogą. Staram się jeździć tak, żeby nie obrywać mocno po kieszeni, tym bardziej, że to benzyna bez gazu. Na autostradzie ze stałą prędkością 130 km/h (tempomat) udało mi się zejść do 6,7l /100km. W mieście około 9l/100km. Jak na tak duże auto to poziom spalania mnie zaskoczył.
~daktahu
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Spalanie - LPG: od 7-8 l przy 90 km/h, 8-9 przy 120 km/h , 10-11 l przy 130-140 km/k, do 12-13 l przy 150-160 km/h, miasto od 9 do 14 l (ze staniem w korkach dłuższym niż jazda). Przeglądy tanie (olej, filtry 100-150 pln). Wymiana rozrządu, sprzegła - róznice w zalezności od regionu i warsztatu. same części nie drogie.
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
W mieście w Warszawskich KORKACH ok.10l/100km Średnio w cyklu miasto i dojazd - 8,5 l/100km (tylko kierowca ,bez załadunku) W trasie od 6,5- 9.5 l/100km zależnie od szybkości i załadunku . Części i naprawy ( u mnie tylko regulator napięcia przy 180tyś.) oczywiście po za autoryzowanym serwisem do zniesienia.
~Arek
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
no i przyszedł czas na to na co wszyscy czekają ;) no i niestety muszę troszkę niektórych troszkę zmartwić ponieważ samochód na trasie w lecie z włączoną klimą spalił mi 8 litrów ale na mieście nie jest zbytnio oszczędny 12 litrów a w zimie jeszcze trzeba dodać ok 2l tylko że praktycznie na zimnym silniku "(dom-praca)
~Chryso
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Z poczatku sie przestraszylem hehe 8,7 z klima na 100 w jezdzie mieszanej. Ale podobno nalezy sie spodziewac nawet straty 2 l z racji uzywania klimy. Bez klimy na 401 km w tym jakies 40 po miescie a pozostale z predkoscia 80-120 na trasie 5,7 wiec nie jest tak zle. Poza tym w koncu to 1,4 t. i za darmo nie pojedzie :)
~krisswr@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
a tu już troszkę gorzej mój maluszek pożera troszkę paliwa bo ok 12 litrów po mieście przy normalnej jeżdzie co by było gdyby noga była troszkę cięższa narazie nie sprawdzam auto nadrabia za to super przyspieszeniem jak jak na takigo bąka łatwo się wciskać i przejechać swobodnie na pomarańczowym swietle wrazie potrzeby
~Jakub S.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ceny części przyzwoite, powtarzając się, u mnie koszty utrzymania były dosyć duże, przez częste naprawy. Każda zepsuta część, ciągnęła następną, więc szybko trzeba było reagować. Dla samochodu diesla, gdzie zadanie jest pokonywanie dużych tras to trochę słabo, aby auto stało często w warsztacie.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~2fast4-u
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
I tutaj dopiero mondeo wychodzi na czołówkę... Jest bardzo ekonomiczne. Spadalanie na trasie 120-130km/h - 5,8 l/100km. Po miescie około 7 litrow. przeglad co 10 000 km - kupuje 5l oleju filtr, a kosztuje mnie to 85zł. Ceny cześci sa bardzo niskie np. wydech koncowy + srodkowy 230zł kupiony na Alletanio.