Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~raff74@o2.pl
Sedan 2.0 i 130KM 96kW
Samochód ma duży apetyt na paliwo. Mój samochód posiada instalację LPG(sekwencję). Ja jeżdżę dosyć dynamicznie i średnio spala mi 12l gazu na 100km. Po mieście potrafi spalić nawet 15l/100km gazu. Raz udało mi się zejść do 9,27l gazu na 100km ale nie przekraczająć 100km/h jadąc cały czas trasą.
~Wasiel
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
mój Mondek z racji tego, że jest w idealnym stanie pali bardzo mało - w mieszanym trybie wyszło mi ostatnio ok 7,5l/100km jeżeli chodzi o ceny napraw i części - nie mogę się wypowiedź w tej kwestii, gdyż z moim autem kompletnie nic się nie dzieje, a jeżdzę już nim od początku sierpnia `07 :)
~ZWOLENNIK BMW
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
OCZYWIŚCI ZAGAZOWAŁEM TEN SILNIK CHOCIAŻ JEST NA CZARNEJ LISCIE GAZOWNIKÓW PONIEWAZ MA CZARNĄ POKRYWE ZAWORÓW. SPALANIE W TRASIE 5 PASAŻERÓW + OWCZAREK ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ 150 KM/H 10L GAZU ALE PRZYŚPIESZENIE MA DOPIERO OD 4500 OBR. MIASTO 16L PRZY NORMALNEJ JEŻDZIE TO NIE BMW 2,5 L ALE JEST OK
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ceny części - relatywnie niskie - duży wybór zamienników w dobrych cenach. Popularny samochód i mechanicy umieją go naprawiać. Na spalanie też nie mogę narzekać - na trasie 320 km, z czego 220km z tego to autostrada, średnia prędkość 130km/h - 8,64litra gazu (wrzesień). W mieście około 10lg gazu/100.
~cichy
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Spalanie zależy od silnika (polecam 1,8 a nie 1,6l ;) ) cięzkiej nogi no i rodzaju trasy, spalanie na poziomie koło 10 litrów w mieście, bez oszczędzania, a w trasie koło 7 bez oszczędzania ;) naprawy raczej nie należą do tanich ale nie ma problemów z częściami no i te usterki nie są zbyt częste.
~Solo >;-) solo@wp.pl
Sedan 2.0 i 130KM 96kW
tu można dywagować... zaczyna być ekonomiczny przy 130 km/h na trasie - 7,5 l 160 km/h - 9l, 210 km/h - 16l (nie dużo) góry 80km/h przy sppokojniutkiej jeździe 6,4 l - niewiarygodne. Dynamicznie po mieście (standardowa jazda) - 11,5 l. ŚREDNIO (l zdecydowanie oszczędniejszy niż z silnikiem 1800
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Pojedyncze części może nie zbyt drogie, ale przy tak dużej częstotliwości drobnych usterek uzbiera się całkiem pokaźna kwota. Do tego dochodzi w dieslu stosunkowo częsta wymiana rozrządu, który do najtańszych nie należy, także regeneracja pompy wtryskowej generuje spore koszty.
~Wieszak
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Spalanie - trzeba być dość delikatym, by je zmniejszyć. Koszty części - np. rozrząd - tragedia - ponad 500 zł + wymiana pasków, które nie są przy rozrządzie + pompa wspomagania (używana) = 1000 zł. Sprzęgło 700 zł. Tutaj wypada zdecydowanie najgorzej spośród aut, które miałem.
~baranowskileszek@gmail.com
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Zużycie paliwa jak już wspomniałem, średnia to ok. 6,5l.Chyba nie bez znaczenia jest fakt,że jeżdżę na kołach 205/55/16. Przeglądy oczywiście nie w ASO,tylko u znajomego mechanika, przez co koszty spadają. Co do cen części to średnia rynkowa ze wskazaniem na tanie
~Dom
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
W trasie schodzę nim poniżej 6l na 100km. prowadząc do prędkości 125 km/godz. Powyżej jest już dużo wyższe spalanie. Ale z małymi dziećmi i tak nim więcej nie jeżdżę. W mieście pali 7-8. Gorzej jest w zimę, przy bardzo małych przebiegach ale to zupełnie zrozumiałe.