Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zdziś
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
7 litrów w trasie za ten komfort, cichutki silnik, szybką jazdę - nie mam więcej pytań. Jeśli chodzi o wymiany i eksploatację: amortyzatory: 130zł!!! żarówki: 8zł! rozrząd z wymianą oleju: 600zł!! Hurtowania z częściami forda na co drugiej ulicy. CHyba najtqańsze auto w Polsce
~Naten
Hatchback 2.0 i 130KM 96kW
jak na 2-litrową starą "benzynę" DOSKONAŁE! W mieście na krótkich odcinkach do 9,5l, jazda mieszana - ok 7,5-8l, trasa - 6-7l w zależności od prędkości, dynamiki. Raz przejechałem 400km oszczędnie, "na komputer" - wyszło 4,9l/100km!!! Ale to było zarzynanie silnika. Nie polecam
~burza
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tanie części, większość napraw można wykonać samemu. Przykładowo - tłumik środkowy i tylni - 210zł - wymiana 70zł Łożysko koła przód - 105zł - wymiana samodzielna. Kierunkowskaz przód - 20zł ;-). Przeglądy we własnym zakresie. Brak zużycia oleju (syntetyczny).
~Pablo77
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
Zużycie gazu przy spokojnej jeździe to 13 litrów. Zwykle i w mieście i na trasie pali mi 15L/100km, ale wykorzystuję moc silnika. Części różnie. Niektórych nie ma zamienników i wtedy jest problem z ceną. Ogólnie w tej cenie nie znajdzie się lepszego samochodu, zwłaszcza z V6.
~chokai@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Po kolejnych 60 tys.: Niestety spalanie wzrosło.Już się przyzwyczaiłem że pali 10 litrów po mieście i rzadko kiedy mniej. Na trasie jakieś 8-8.5 Założyłem gaz ale z tym są same problemy i nie polecam, choć rzeczywiście portfel czuje wtedy wielką ulgę. Mi palił 12 l gazu.
~eMCsi
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
ogolnie ok pomijając remont lub zabezpieczenie karoserii co jest w tym modelu nieuknione jesli ktoś chce je na lata, takto ogólne prace przebiegowe częsci też nie są niewiadomo jak drogie chociaz w stosunki do średniej ceny auta wypadają dość drogo,
~mat13
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jeśli chodzi o paliwo, to pali około 6,5 na trasie i około 8 w mieście.. Czasem włączam klimę, a czasem nie, dlatego tego nie rozgraniczam.. Jeśli chodzi o przeglądy, to ceny jak wszędzie, natomiast naprawy nie należą do najdroższych..
~adampawel58@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zimą paliwożerny. W moim przypadku jazda wyłącznie miejska, na krótkich odcinkach apetyt na 13l ON na 100km. Latem przyjazny dla kieszeni 6 - 8 l na setkę, nie przekraczając 110 km/godz. Części drogie, ale dostępne. Ceny napraw rozsądne.
~Łukasz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Haha. Moje mondeo 1,6 88koni pali w trybie mieszanym (!!!) 12,5 litrów benzyny. Jeżdzę raczej emeryt-style, więc to nie kłopot mojej ciężkiej nogi. Już nie jeden magik-mechanik mówił, że wie dlaczego tak się dzieje i że to naprawi, ale coś im średnio szło.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~bazo
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
większe wymiany robię w serwisie ( rozrząd około 1300, sprzęgło 1200zł, )polecam strony w necie z orginalnymi częściami za połowę ceny lub dobre zamieniiki. spalanie 7,5 l benzyna, gaz 1,5l więcej ( instalacja II generacji do tego silnika w sam raz )