Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krystuss
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
uważam że super. chodzi dobrze mało problemowy. nie jest wrażliwy na ropę jak te nowsze mondeo.oceniam dobrze ponieważ jak dla mnie brakuje tych koni ale jak ktoś nie patrzy na takie rzeczy to napewno będzie zadowolony.
~Kamillos86
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
Doskonała kultura pracy no i ten niepowtarzalny dźwięk. Silnik elastyczny, czuje się, że producent postawił bardziej na komfortową jazdę niż mieszanie biegami. 7.3s do setki i ponad 230km prędkości maxymalnej...coś jeszcze? :)
~tango_mustang
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tu bez zmian diesel równa się praca jak czołg tzn. jeżeli chodzi o dźwięk ale tragedii nie ma. Troszkę za mało kucyków do kombi i przy załadowanym samochodzie troszkę czasami mu brakuje mocy. Na trasie doskonale się spisuje.
~cezika@o2.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżeli chodzi o tę wersję pojemnościową to nie można mieć żadnych uwag. Motor praktycznie bezobsługowy. Oczywiście wszystko musi być wymienione na czas. Pamiętajcie tylko fordowski 5W30! Aha silnik nie wie co to gaz:)
~mat13
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik bardzo ładnie pracuje.. w mieście ma całkiem niezłe odejście i rzadko zdarza mi się zostawać na skrzyżowaniu, a na trasie powyżej 3000 obrotów, to przestaje być samochód rodzinny, bo zachowuje się jak sportowy..
~janek
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
bez zarzutów, prosta konstrukcja, tani w eksploatacji. po zakupie wymieniłem olej i rozrząd z napinaczami (dla formalności) - kosztowało mnie to razem z robocizną 650zł! (pasek, rolki, uszczelki, olej, robocizna)
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik pracuje równo, bez problemów z zapalaniem. Instalacja gazowa sekwencyjna - poprzedni właściciel się wykosztował. Założona przy 130tys km - czyli auto ma przejechane dopiero 30tys na gazie. Trochę mało mocy, jak na tą masę.
~lucas
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Mimo, że jak kupiłem op 6 miesiącach pekł zawór na 4 cylindrze i silnik sie rozleciał a później kupiłem nowy silnik to oceniam go w miarę dobrze. Jak na stargo diesla pali niewiele jest dość dynamieczny i kulturalny,.
~bazo
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
miałem na początku problemy z ustawieniem wolnych obrotów ale w dobrym zakładzie sobie z tym poradzili i gdy się ustawia raz na rok gaz to bez zarzutu. na benzynie zadnych kłopotów:) olej dolewka jakieś niecałe 0,5 l / 15000
~mf
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Mam już drugiego forda. Pierwszy to Eskort też 1.8 16V z 1992 roku. Jestem bardzo zadowolony z tego silnika, jednak najwiekszy mankament to przednie łożyska no i rdza. Trzeba dbać ale za tą cenę to NAJLEPSZY WYBÓR!