Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur Świecie
Sedan 1.8 TD 88KM 65kW
silnik pracuje dość dobrze choć mam go krótko jestem zadowolony z komfortu jazdy i spalani zależy kto go przed tem użytkował i pilnował przeglądów wymiany płynów i pasków i czy nie żyłował silnika ile fabryka dała
~Tjom
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Silnik ok ale NIE NADAJE SIE DO LPG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! był nawet zamontowany system chłodzenia i smarowania zaworów ale głowica po prostu nie wytrzymuje więcej niż 50 000 bez naprawy. NIE ZAKŁADAJCIE GAZU DO TEGO SILNIKA!!!!
~marmar
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
jak na 1,6 w takim aucie nawet sobie radzi (powyżej 3 tys) , mało elastyczny, ale to wina długich przełożen skrzyni biegów, warkotliwy przy przyśpieszeniu, żadnych problemów przez 4 lata, czuły na jakość paliwa
~Szymon
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Do momentu aż wywiało uszczelkę pod głowica nie było się do czego przyczepić. Jak na takie gabaryty, masę i pojemność jest bardzo oszczędny (średnio 10.5 l gazu przy dość dyhnamicznej jeździe)
~Miłosz
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Dwulitrowy benzynowy silnik z łatwością dźwiga to wielkie kombi. Żałuję, że nie kupiłem auta z silnikiem V6, ale już 2,0 radzi sobie bardzo dobrze, nawet mimo 17 lat i instalacji gazowej.
~ChuckJack
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Silnik ma 18 lat, w zeszłym roku przy przebiegu 150000 był zrobiony rozrząd. ostatnio pod maską wrzuciłem trochę nowych części, m.in. Termostat nowy, chłodnica i chłodnica klimatyzacji, wiatraki klimatyzacji.
~maniek
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
silnik 2000 ccm jest chyba najbardziej optymalnym silnikiem do tego auta szczególnie do kombi, polecam jak najbardziej, no chyba że ktoś chce diesla on też spokojniesobie radzi z tą masą.
~Janek P
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Uwazam silnik za lepszy niz 2.5 V6 Alfy , rozwija moc plynnie, ma swietny dzwiek , na jalowym go nie slychac, ma bardzo dobre osiagi , jak na 11 letni pojazd z 300 tysiacami przebiegu lepiej niz dobrze
~Łuki
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik pracuje w tym modelu dobrze, charakterystyczny klekot rozpoznawalny z dala:) Zaletą jest bardzo cicha praca silnika, wada taka że jest możliwość niespodziewanego pęknięcia paska rozrządu.
~Niezadowolony
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik mułowaty na niskich obrotach - urok diesli i dużego auta (?) Dopiero po włączeniu turbiny (przy ok 2500) nabiera siły. Mam wrażenie, że silnik SDI w golfie był bardziej dynamiczny.