Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~awiann@onet.poczta.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
wmieniam tylko świece,filtry,olej /teraz przeszedłem na półsyntetyk/. Pomimo duęgo przebiegu nic nie bierze oleju nawet tyle co normy przewidują.Spalanie w trasie cały czas w okolicach 6,4 -6,8 po mieście niw wiem gdyż miasto to ok 10-15% przebiegu.
~Diablo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo elastyczny niby to jednostka 1.8 TD ale jak chce to jedzie ma kopa i nie nazekam bardzo. Bardzo cichutni jak na Diesla w środku nie słychać go chodzi jak Benzynka :) trzeba trzymać obroty powyżej 2,5 tys. wtedy jest najlepsza jazda
~Adrian
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
nieco przy słaby jak na takie gabaryty auta ale na pewno daję radę i jeśli chodzi o osiągi to raczej nie ma się czego wstydzić, spokojnie do 150 się rozpędza, dalej idzie trochę gorzej ale przecież na ogół nie ma gdzie pojechać szybciej
~mroowinki@interia.pl
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
Pomimo że poprzedni właściciel przegrzał silnik wszystko by było ok bo remont kapitalny sporo kosztował, po remoncie rewelacja silnik łatwo wychodzi na obroty jest bardzo elastyczny juz od 1500obr/min ciągnie jak rakieta do 5000obr/min
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
duży plus za elastyczność pracy, szczególnie 4 bieg bardzo uniwersalny, minus za trochę mułowate zachowanie sie przy początkowych biegach , oraz jak na mój gust za zbyt głośną pracę przy obrotach pow.3500 .Generalnie jednak ocena co najmniej dobra
~sliwek_1989
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Jak to benzyniaki z tamtych czasow, ponizej 2k to sie tylko toczy do kolejnych świateł. Ale juz po przekroczeniu 2,5 tys pomruk zamienia sie w cichy warkot, powyzej 3,5 warczy jak wsciekly pies i rowniez takie daje odczucia z jazdy.
~Jakub S.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Oszczędny, mało zwinny, ale to przez ilość kM i masę. Podczas mojego użytkowania miałem poważne naprawy silnika itp., które wiadomo, że są kosztowne. Taki egzemplarz, znajomi, z takim modelem nie mieli takich problemów.
~mstorun
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
odpalał bez problemu przy -30 na zewnątrz, dość dynamiczny jak na tą masę, może to nie rakieta do wyprzedzania na autostradzie ale z piskiem opon spokojnie rusza... :) nie brał oleju pomiędzy wymianami co 15000km
~Arnolt
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Dość elastyczny silnik,ale w porównaniu z iveco daily 2,8 to ma braki. na zewnątrz wyraźnie klekota, wewnątrz nie jest zbyt głośny. Mam kłopoty z pompom paliwa, i mam braki w mocy, ale jak działa to do 120 km/h daje radę.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~misio31pl@interia.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
bez zastrzeżeń, miło ciągnie od 3tyś do odcięcia, da się wyprzedzać nawet na piątce pow. 100km/h, przymierzałem się do omegi MV6 i po jeździe testowej o zgrozo nie czułem jakiejś wyraźnej różnicy w osiągach, duży plus dla forda