Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adampawel58@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zimą ma trochę za duży apetyt na paliwo. Jazda na krótkich odcinkach w mieście pochłania prawie 13 litrów na 100 km. Latem przy normalnej jeździe do stówki wystarcza mu nawet 6 litrów napędu, ale przekraczając setkę, łykał już ponad 7 litrów napędu. Eksploatuję go normalnie bez tzw."kawalerskiej jazdy".
~Tomek
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik w porządku, kultura pracy bez zarzutu, cichutki, szybko się rozgrzewa. Nie ważne jaki mróz odpala bez problemu. Może trochę wolny no ale moc do masy robi swoje. Żeby jeździć bardzo dynamicznie trzeba trzymać obroty powyżej 2,5 tys. Dla mnie wystarczający, można się przyzwyczaić.
~Voyteck
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
Elastyczny, zrywny a jednocześnie przyśpieszający tak, aby pasażerom przypadkiem obiad nie wrócił. Możliwe, że jest to spowodowane wielkością autka, niemniej jednak fakt przyśpieszania głównie odnotowuje się w lusterku wstecznym - a nie przez efekty specjalne zwiżane z przewracaniem się ostatniego posiłku.
~Marcin, eMSte@interia.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
no coz, silniczek poezja, wtajemniczeni wiedzą ze został zaprojektowany przez Yamahe, tak tak producenta motorów i naprawde daje sie krecic ....elastyczny, cichy a przy tym nie nazbyt paliwozerny. Czasami powiedzialbym ze troszke jednak za maly do kombiaka (przy zaladowanym na maxa 5 osob)..
~Wojtas
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
Silnik 1.6 z natury ospały. Budzi się przy 3,5 tys. obr. i sie zaczyna jazda (te 95 kucy robi swoje;p). Od świateł do świateł zbiera się jak Audi A4 tdi (90 KM). Aaaaa...silnik ten chodzi jak wiertarka...choć wcześniej tego nienawidziłem teraz mi to nie przeszkadza..
~ko_wal25
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Pracuje równo i w miarę cicho, elastyczność jest wystarczająca ale wyraźnie spada po włączeniu klimatyzacji - optymalna wesja silnikowa to 2.0 16V.- pali nie wiele wiecej albo i tyle samo a mocy jest pod dostatkiem. Niezawodny jest zarówno silnik jak i jego osprzęt.
~Zigi
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bezawaryjny i bezobsługowy - ponieważ posiada hydrauliczne regulowane zawory. Jedynie co przy nim robiłem to wymiana oleju i filtra oleju co roku i po trzech latach przewody wysokiego napięcia. Minus to trochę słaba dynamika ale do spokojnego turlania się wystarczy.
~Bogdan
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Moje Mondeo jest z pakietem ST - wydląd sportowy,brakuje tylko 2,5 V6 pod maską,ale silnik 2,0 i 140KM wystarcza(moc była sprawdzona w ASO FORD),na niskich obrotach troche\"mułowaty\",ale wystarczy przekroczyć 3,5tys i zaczyna się zabawa(na autostradzie udało się 220)
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Niezła dynamika, jak na auto o takiej masie w stosunku do mocy. Znacznie lepiej rozpędza się powyżej 3000 RPM, dlatego przy wyprzedzaniu lepiej zredukować, ale nie jest to specjalnie uciążliwe, dodatkowo całkiem fajny pomruk. Prędkość max. to lekko ponad 200 km/h.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~BULTERIER
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
170 koni mmmmmmmmm... cudo na 5 biegu można jechać 40km/h jak i ...... 200km/h a pod pedałem gazu jeszcze luzz fenomen FORDA przy 2500 obrotów pierwsze szrpniecie a nastepne przy okola 4000 świetne uczucie. poprzednio mialem mazde 626 2.o comprex i się bardzo zawiodłem na mazdzie...