Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wasiel
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
silnik pracuje jak pszczółeczka - jest po prostu genialny - co prawda mały motor, ale jeżeli chodzi o kulturę pracy - niesamowity co do elastyczności - są momenty gdzie brakuje mu mocy i przydałoby się tych kilkanaście kucyków więcej, trzeba redukować przy wyprzedzaniu, ale jak dla mnie może być - bo to moje pierwsze autko:)
~zdziś
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rewelacyjny silnik. Ktoś mówił, że będzie brał olej. Zrobiłem 5tys km. i nawet kropelki nie widzę. Stan oleju - wzorowy. Silnik po długiej trasie nawet z bliska nie pachnie olejem, co widziałem już w różnych Vectrach i Volkswagenach. SILNIK REWELACJA! Uwaga! spokojnie podciągnie do 220km/h. Piątka szalenie elastyczna!
~Jacenty
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżdzę tym samochodem od początku, do 180000km głównie dalekie trasy po Polsce. Regularnie serwisowany, nie było w zasadzie problemów (nadal oryginalny supertrwały tłumik!). Reflektory zakurzyły się od środka - coś tu nie tak. Poza tym solidne auto ale zawieszeni cierpi na kurewskich (do sześcianu!) polskich drogach.
~krzysiek
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
przy 196000 przybiegu poszly panewki , malo tego (jestem wyrozumialy auto uzywane -poprzedni wlasciciel moze je katowal -zdarza sie) ale w serwisie ani nawet w zamiennikach nie dostanie sie panewek , ani korbowodow . dostepny jest tylko kompletny blok za 11300zl(tragedia).wiec musze szukac silnika -awoja droga straszna lipa.
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik diesla w tym fordzie ma bardzo dziwny zakres użytecznych obrotów, jednakże jak się trochę człowiek wjeździ i nauczy się, że trzeba ruszać z nieco wyższych obrotów, a w mieście redukować na czwarty bieg to jeździ się całkiem znośnie. Braki w elastyczności nadrabia bezawaryjnością.
~marek 2
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
ja mam wersję ze zwykłym gazem więc silnik chodzi \"różnie\" ale na benzynie \"cyka\" no i mimo tego przebiegu (nie wiem czy oryginalny ale chyba tak) nie bierze oleju a jeżdżę na 5w35. gdybym nie miał gazu możliwe że dałbym 5 ale niestety coś za coś, taniej jadę to musze zaakceptować pewne niedogodności
~Franek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik z tym przebiegiem nadal potrafi jechać (do 150 relatywnie dobrze) kultura pracy hmmm ma już ponad 300 tys km więc nie będzie ideał ale wiem że dbano o niego wcześniej jak i miał wszystko robione na czas wiec jeścze pochodzi (kupiłem z przebiegiem 293 tys mam prawie 340 tys w jeden rok zero awarii
~Joe
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo dobrze wchodzi na obroty pod warunkiem, że jest ciepły. W miarę bezpiecznie wyprzedza się na trasie, trzeba tylko pamiętać żeby utrzymywać silnik na wyższych obrotach. Nie ma prawie żadnych wycieków, w zasadzie nie jest konieczne dolewanie oleju pomiędzy wymianami jeżeli robi się je co 15 tys. km.
~dbigdick
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
powiem tak jestem rozczarowany ford to nie diesel .kupiłem od dziadka z pierwszych rąk był dbany . wyminiłem rozrząd paski filtry olej i po 3 tys km urwał sie zawór w samochodzie ale kupiłem już Niemca na przeszczep dodam ze auto było zajebiście dbane nie katowane na zimnym ani nie ciągane na obrotach .
~BBR
Sedan 2.0 i 130KM 96kW
Silnik - mam samochód 10 miesięcy i bezawaryjny jest, ale przebieg momentu i temperament to porażka - jak dla mnie, zbyt ugrzeczniony i po prostu bezpłciowy charakter. Daje 3 za bezawaryjność. Pomimo relatywnie niezłych osiągów - nie czuć tego w aucie, dla mnie klapa - 0 charakteru...