Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback (203) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roman; rocznie ok 25000km, codzienna jazda od wielu lat - nie nie mój pierwszy samochód
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Prawdę mówiąc myślałem, że będzie lepiej ale i tak nie mam większych powodów do narzekań. Przy większych prędkościach 170-180 to właściwie słychać bardziej szum powietrza i opon. Przez pierwsze kilka miesięcy do pasji doprowadzało mnie jakieś pukanie, stukanie dochodzące z bagażnika od prawej strony, początkowo sądziłem, że półka (5d) ale dopiero kilkanaście dni temu wykryłem sprawcę - zawieszona w uchwycie gaśnica ! - sposób jej montażu...
~Marek
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
mój był bity przodem więc szumi dosyć przy większych prędkościach, poza tym silnik raczej głośny jak na diesla w common railu, dla mnie nie jest to jakieś mocno uciążliwe ale najlepszą miarą głośności jest to że radio na biegu jałowym na poziomie 7 jest ok a jak jadę to musi być na 10-11 żeby było dobrze słychać. nie wiem jak inne, może jak bezwypadek i wszystko w oryginale spasowane to jest ciszej na pewno ale w moim raczej głośno.
~lancer9mr@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
We wnetrzu niczym na sali koncertowej. Takiej roznorodnosci dzwiekow nigdzie nie ma. Mozna zwariowqac! Nie dosc, ze powyzej 2500 obr/min dzwiek silnika zaczyna przeszkadzac, to wszystko we wnetrzu trzeszczy i szkrzypi. Jakosc materialow i montazu katastrofalna. Jak na 5 letnie auto z przebiegiem 130tys Km to tragedia. Jak wsiadam do 15-letniego Audi 80 1.9TDi to odpoczywam. Tam, pomimo 360tys Km przebiegu, we wnetrzu panuje cisza.
~iButla
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Wyciszenie fabryczne jest średnie. Przy prędkościach 140-180 przeszkadza chuczenie wiatru, ale da się jakoś rozmawiać, ale jeśli jedzie się samemu z muzyką na pełna głośność nie słychać nic poza nią. Zainwestowałem w wygłuszenie auta (podłoga, nadkola, nowe + dodatkowe uszczelki na drzwiach i bagażniku) i od razu się polepszyło dzięki czemu przy prędkościach 150-160 dalej da się normalnie rozmawiać. Koszt wyniósł mnie 900zl
~nasty
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
fabryczne wygłuszenie nie jest złe, ale dużo ludzi swego czasu usuwało to co fabryka dała mówiąc: przecież to nic nie daje, a później się dziwiąc że im szumi przy dużych prędkościach. ja oryginalne wygłuszenia zachowałem oraz dołożyłem trochę swoich dzięki czemu w aucie jest cicho jeśli chodzi o odgłosy z zewnatrz, natomiast głośny jest sam silnik i to jego głownie słychać podczas jazdy.
~ST220
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
jak na Forda jest calkiem przyzwoicie. Macie sprawne zawieszenie to jest ok. Reszta wykonania w srodku tez nie budzi watpliwosci niemieckiego wykonania. lecz do audi troszeczke brakuje. troszke twarde plastiki w drzwiach. inzynierowie projektujac wnetrze bagaznika juz totalnie olali sprawe. jest tam troche niedociagniec. ale jestem zbyt wrażliwy. jechalem nowiutką hondą i było o wieeeeele gorzej :P
~Grzesiu
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy niskich obrotach prawie nie słychać silnika. Na postoju bardziej słychać wentylator niż silnik. Przy wyprzedzaniu i prędkości ok 90-140 km/h mogłoby być lepiej. Bagażnik nie jest dostatecznie dobrze odizolowany od kabin, gdyż słyszę nawet niezabezpieczane gazety przemieszczające się. Tylna półka bardzo stuka, ale to można łatwo naprawić podkładając jakąś gumę między jej koniec a tylną klapę.
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Nie mogę tutaj zostawić suchej nitki.... wg mnie Mondeo z TDDI nie posiada wyciszenia!! Ocena \\\"b.źle\\\" to dla niego komplement.Gdy jest zimny wstyd mi go odpalać w nocy pod blokiem.Starałem się go wyciszyć maskę za pomocą mat z alu - uzyskałem jedynie mała różnicę. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad kupnem samochodu i cenisz sobie spokój podczas podróży to ten silnik nie jest zdecydowanie dla Ciebie.
~riflesnake
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Niestety dla diesla w tej klasie auta uważam że słabe. Zwłaszcza przy większych prędkościach jest zauważalny hałas. Zauważyłem również, że pasażerowie z tyłu źle słyszą osoby siedzące i mówiące z przodu. Co mnie dziwi osoby siedzące z przodu nie maja problemu ze słyszeniem tych rozmawiających z tyłu - nie do końca to rozumiem :) a jeździłem z różnymi osobami :)

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pawcio724@wp.pl
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
bardzo dobre na postoju na zimnym silniku skapniemy się że to diesel ale jak się nagrzeje to i na postoju i podczas jazdy czy jedziemy 100km/h czy 160km/h czy obroty są w okolicy 1500obr czy w okolicy 4000obr nie słychać go,jedynie co może być troszkę rozpraszające to szum powietrza zresztą czym byśmy nie jechali to szum powietrza przy większej prędkości jest.
Ford Mondeo III Hatchback