Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback (255) - Silnik

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~morales
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Silnik w wersji 1.8 Duratec HE to czysta rewelacja, jadąc jedyne co slyszysz to bieżnik opony. Na światłach mam wrażenie że auto zgasło. A teraz minus niestety - kupując Forda musisz mieć świadomość tego że to auto zje zależnie od obciążenia do 1 L ojelu na 1000 km ! jest to ujęte w INSTUKCJI AUTA! Ale to nic warto.
~Stig
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Silnik nienaprawiany, nieremontowany, niepsujący się, bez paska rozrządu, nietuningowany - nuda. Do spokojnej jazdy wystarcza, jak chcesz szybciej, to wysoko go musisz trzymać. Elastyczności nie odnotowano. Dźwięk silnika bardzo nierasowy, ale nieuciążliwy. Niewątpliwą zaletą jest to że nagrzewa się już w 2 minuty.
~Roman; rocznie ok 25000km, codzienna jazda od wielu lat - nie nie mój pierwszy samochód
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Elastyczność BAJKA ! Od 90km/godz spokojnie już ciągnie na 6 biegu. Na zewnątrz trochę słychać, że diesel ale wewnątrz nie daje żadnych negatywnych wrażeń. To mój pierwszy diesel - nie wiedziałem, że jazda nim to taka frajda : w każdej chwili gotowy do wyprzedzenia nawet od "6" i "5" od "4" to już żaden problem.
~Tom
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik pracuje ogólnie dobrze, tak jak więkoszość pisze troszkę głośny ale bez przesady, na trasie wogule go nie słychać. Do 130km/h całkiem żwawy, potem na 5 biegu lepiej nie wyprzedzać dynamicznie, brakuje troche koni. Silnik ma co targać i spisuje sie dobrze ale mogl by lepiej, wersja 130 konna wskazana.
~Zadowolony użytkownik Mondeo
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
wspaniała elastyczność (nie mylić z maksymalnym momentem obrotowym) i równomierna praca już od bardzo niskich obrotów, oczywiście do spokojnej jazdy, moc maksymalna 110KM całkowicie wystarczająca do sprawnego wyprzedzania w trasie, przy spokojnej jeździe nawet z klimatyzacją silnik bardzo ekonomiczny
~Michał
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
Silnik w porządku, nie jest demonem mocy ale czego się spodziewać po 110km w tak dużym samochodzie. Spory minus to fakt, że po pewnym przebiegu zaczął brać olej w dużych ilościach (ponad 1l na 1000km) nie stracił przy tym jednak na dynamice, ani nie pozostawiał za sobą chmury.
~Michał-Mondeo
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Przez 2 lata było dobrze jednak od ok 260 tyś km zaczynam dolewać wiecej oleju teraz gdy auto ma ponad 290tyś uważam ze silnik jest juz mocno zuzyty, wymiany oleju i przeglądy co 15tyś, olej 10w40 Motorcrafta od zawsze. Ok 0.5 L na 1000km przy przebiegu 295tyś
~wojan26
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
W poprzednim samochodzie miałem tylko 60km, więc teraz gdy się przesiadłem na 130km, czuć znaczącą różnicę. Świetnie się zbiera, przyspiesza na każdym biegu, jazda z takim silnikiem to coś pięknego. Na początku trochę głośny, ale jak się rozgrzeje to ładnie mruczy.
~ST220
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Silnik wspaniały. aczkolwiek spodziewałem się lepszych efektow. nie zapominajmy ze to jednostka wolnossąca więc od zera idzie równo. Niestety turbina aż by sie prosila. ale nie narzekajmy :) Jezdzilem Audi A6 Allroad 2,7 Turbo - choć tak mogłoby chodzić ST220:)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Hatchback
10,6
12,6
~człowieczek_86
Hatchback 2.0 TDDi 90KM 66kW
Silnik oceniam przeciętnie gdyż jest to motor wyrwany prosto z Transita i to czuć , ospały i głośny ale tak poza tym wszystko ok. Silnik pracuje (w moim przypadku przynajmniej ) bardzo równo i bez żadnych problemów . W miarę ekonomiczny a ceny części w dość przystępnych cenach .
Ford Mondeo III Hatchback