Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Hmmmm z jednej strony przesiadłem się z xedosa 2.0 V6 144KM który palił w mieście około 9-10L więc jest lepiej bo on w mieście spala do 8.5 ale to był max z zasyfionymi filtrami. Teraz mieszczę się od 6-7L. Ciekawostka: komputer pokładowy pokazuje 5.1 do 5.4 Czyli okłamuje od 1-1,5L ale to piszą wszyscy. W trasie 4.5 przy 120km na godzinę, załadowani z klimą, z drugiej strony ASTRA II pali mniej, VW golf IV pali mniej i pasek B5, B5FL audi A4...
~lemmy
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Jest to duże i cięzkie auto więc musi troche palić. Fakt faktem nie pali tak mało jak TDI ale jest dobrze. Ceny części raczej średnie ale wprew opiniom wcale nie są tak często potrzebne. Najpoważniejszymi naprawami była regeneracja wtryskiwaczy oraz czyszczenie zabrudzonego zaworu EGR. Podejrzewam, że koszty byłyby większe gdyby nie to, że poprzedni właściciel pozbył się filtra DPF. Poza tym wymiana tylko części eksploatacyjnych
~Miłosz Matuszyński
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Spalanie na trasie Łódź-Kołobrzeg i Kołobrzeg-Łódź trochę autostrady, przeważnie krajówki bez jechania na wynik w dwie osoby plus bagaż około 5,4/100. Sama autostrada Trasa Łódź-Gdańsk średnia prędkość 150km/h 7,2. Samo miasto jazda po Łodzi ok 8,5. Za każdym razem włączona klimatyzacja, zazwyczaj połowiczne obciążenie. Jak na auto, które waży 1750 kg spalanie super.
~tomi__m@tlen.pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Mam ciężką nogę, ale uważam, że powinien i tak mniej palić. Po Warszawie w ciągłych korkach pali 8litrów. Trasa (140km) - 5,8l. Trasa 180km - 7l Ceny przeglądów patrząc na konkurencję to są tanie. Jeżeli chodzi o części to uważam, że jest to bardzo tanie. Wcześniej jeździłem Focusem i nieodczułem, że mam droższy samochód.
~przemek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
dla mnie, a mialem naprawde duzo aut, rewelacja troche maly zbiornik 58l, zona jezdzac 30%miasto reszta trasa 4.9l/100km, u mnie okolo 5,7l/100km, po zalaniu do pelna komputer pokazuje okolo 1200km do przejechania-srednie licze z wlanych litrow ropy z banki a nie z kompa, jezdze spokojnie
~Przemo
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Myślę, że jak na swoje gabaryty nie odbiega od średniej w swojej klasie pod względem spalania. Ceny?? Hmm..wbrew temu co czytałem na forum - ja mam dostęp do wielu zamienników w przeróżnych cenach. Jednak z doświadczenia wiem że nie opłaca się inwestować w te tańsze.
~rafikr15@interia,pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Biorąc pod uwagę masę pojazdu,pojemność silnika pali mi średnio 7-8litrów co uważam to za wynik dobry.Ceny części są średnim poziomie.Co do napraw tojaich nie miałem.Klocki, Zarówki, filtry,oleje wymieniam sam.Autoryzowane serwisy bym omijał szerokim łukiem.
~Thomas
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
jeżeli chodzi o zużycie paliwa to jest OK, średnie 6,7 przy cyklu mieszanym miasto/trasa - 60:40 trochę zaskoczyły mnie ceny napraw, np. komplet części przy wymianie paska alternatora (koło pasowe, napinacz, rolki, pasek) to ok. 1200zł + 250zł robocizna !!!!
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Dwa oblicza, z jednej strony dwa lata jazdy mocno załadowany i żadnych większych napraw, łańcuszek rozrządu też obniża koszty. Z drugiej strony spalanie 7l przy oszczędnej jeździe i hamowaniu biegami to stanowczo za dużo.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
7,3
~scylla
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
ford często używa swoich wynalazków których naprawa dużo kosztuje, albo nawet nie da się naprawiać tylko trzeba wymieniać, np. turbo, nie jest to grupa VAG gdzie jest pełno zastępników i możliwości naprawy regeneracji
Ford Mondeo III Kombi