Lista ocen Ford Mondeo III Sedan 1.8 16V 110KM 81kW 2001-2007 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Erick
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Skrzynia moim zdaniem zestrojona jest dobrze, mocy nie brakuje na żadnym biegu, wszystko wydaje się działać bardzo płynnie i tak jak powinno. Problemem jest naprawdę ciężko wskakujący pierwszy bieg, szczególnie na zimnym silniku, nie raz trzeba się mocno namęczyć na światłach żeby wrzucić bieg, nawet za 3 czy 4 razem.
~zawi
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Nie jest źle, ale haczy. Trzeba bardo uważnie zmieniać biegi, aby nie haczyć. Dlatego 4 pkt. Poza tym 0 problemów. Nie wyrzuca biegów. Jeśli zmienia się z wyczuciem, delikatnie to jest OK. Ale uważam, ze jest to jakaś niedogodność, bo np w MB biegi wskakiwały niemal same. Ogólnie dałbym 4
~SnagAuto
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Powinna być 5-ka, ale mój egzemplarz ma czasem (choć rzadko) lekkie opory przy wrzucaniu niektórych biegów. Ford słynie z świetnych manualnych skrzyń biegów, wcześniej jeździłem starszym modelem więc mam porównanie i wiem jak być powinno, a jak jest u mnie.
~t100@wp.pl
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Biegi wchodza z pewnym oporem ale zawsze precyzyjnie i pewnie. Przelozenia dobrze dobrane, trojka to w miescie jak automat. Tu wychodzi elastycznosc silnika.
~martinez
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
bardzo dobra. wszystkie biegi wchodza dokladnie, plynnie i bez zgrzytow.
~coroner3@wp.pl
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Chodzi jak zegareczek, żadnych zgrzytów, czy problemów przy wkładaniu biegów.
~Wojtek wujek_fido@gazeta.pl
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Dziala super. Zero zgrzytow czy problemow z wejsciem ktoregokolwiek biegu.
~RAFAEL SZCZECIN
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
JEDYNKA TO NIEPORUZUMIENIE - MAM WRAŻENIE JAK MYM RUSZAŁ FIATEM SEICENTO !.
~splifstar@op.pl
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
nieprecyzyjnie działa, zwłaszcza przy niskich temperaturach, krótko po odpaleniu
~Dinek69
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
kiedy zimny - dość ciężko chodzi, ale to chyba normalne przy mrozach
Ford Mondeo III Sedan