Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW od 2007 (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Atik-os
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Auto posiada rewelacyjny silnik. Jest elastyczny, dynamiczny ale trochę paliwożerny. Jak zawsze trzeba go przed ostrzejszą jazdą rozgrzać ale trwa to bardzo krótko. Szybko wkręca sie na obroty i tutaj od 4000 zaczyna się zabawa. Po drobnych modyfikacjach układu wydechowego brzmi jak w rasowym mustangu. Auto nie wygląda (trochę zdradzają jego sportowe zapędy dwie rury wydechowe) na mocarnego ściganta ale potrafi ze świateł upokorzyć większość...
~Michał
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Samochód tani w zakupie, koszty części eskploatacyjnych i zamiennych od Forda są atrakcyjne. Duży atut do marka Motocraft, gdzie mamy dostęp do zamienników dobrej jakości stosowanych również w ASO. W mojej wersji trzeba liczyć się z wysokim spalaniem (trasa 12, miasto 15 l LPG na każde 100 km), naprawy elementów napędu Volvo mogą zaboleć (np. sprzęgło z dwumasą 3.000 zł !) Trzeba uważać na wesje z adaptacyjnym zawieszeniem. Całe szczęście ja...
~Szefu
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Liczyłem na większe spalanie i droższe naprawy ,bardzo przyjemnie mnie zaskoczył ,wygląda to dokładnie tak jak nieraz słyszałem że większy silnik mniej wysilony spala często mniej niż słabszy i tak jest w tym przypadku ,pali mniej niż 2.3 163 KM i podobnie jak dwa litry .
~jodys
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Koszty napraw nie odbiegają od innych aut tej klasy (klasa D) a nawet plasują się w dolnej części. Sam silnik jest jest 5 cylindrowy a wymiana rozrządu z pompą wody i robocizną 700 zł.Tarcze i klocki 400 zł za tył,oleje filtry ceny normalne.
~Tomek
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Autem przejechałem ok 30 tys. Średnio pokonuję połowę w mieście połowę na trasach przy dynamicznym wyprzedzaniu. Staram się hamować silnikiem tak często jak to możliwe.
~Michał
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Może są auta które mają lepsze wyniki w spalaniu ale i tu nie ma makabry. Średnio 11,5 l. przy pojemności 2500cm3 i 220KM do zaakceptowania.
~Tomasz
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Auto z instalacją LPG jest stosunkowo tanie w utrzymaniu jak na możliwości które oferuje.
~WIENCZYSŁAW NIESZCZEGÓLNY
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
13 w miescie 7,5-8,5 trasa.W miescie delikatnie trzeba sie obchodzic z gazem bo moze byc spokojnie wiecej.
~seigell@poczta.onet.pl
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Zuzycie paliwa duze ,srednio okolo 11ltr. Na razie bez awarii i przegladu.
~Franek mistrz
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Jak na te osiągi,7,5 litra na trasie przy 80km/h to git.
Ford Mondeo IV Hatchback