Lista ocen Ford Mondeo IV Sedan (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xawer197
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
To NAJWIĘKSZY i w sumie jedyny minus tego auta. Jak mozna było do 2.0 silnika i tak duzego auta wrzucic skrzynie 5 biegową?!? O zgrozo... Nie zeby auto jakos wyło czy hałasowało z tego powodu, ale w trasie definitywnie brak "6". Biegi wchodza na szczescie poprawnie a sam leawarek ma przyjemny krótki skok i pewnie lezy w dłoni. Nie mniej jednak za te nieporozumienie z 5-biegową skrzynia odejmuję az 2 gwiazdki.
~Makaron
Sedan 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
bardzo krótka na pierwszych 4 biegach, jedni to lubią ja nie bo trzeba często "wiosłować" lewarkiem. Generalnie na 2 max 35km/h, na 3 max 55km/h, na 4 max 85km/h a silnik wyje i wchodzi na obroty. Jazda 60km/h na 3 biegu jest głośna a na 4 jest poniżej 1400 obrotów więc silnik się dusi.
~egdd
Sedan 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
ocena dobra - precyzyjna, płynna praca. Przy tym przebiegu nie odczuwal zadnych odgłośów ze strony słynnej dwumasy . Może za nastepne 100.000 km ?? Co do dwumasy - ma swoja kasę ale nie bedziemy wracac do POLONEZA ? Ps. podobno w tym silniku mozna wrocic do tz. szczywnego w 50% kosztach.
~Arturo
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Dobrze zestopniowana, jak do auta z silnikiem poprzecznie skok i precyzja ok, nie mam się do czego przyczepić. Oczywiście w starym BMW czy moim byłym W210 zarówno skok sprzęgła jak i lewarka jest o połowę krótszy, ale w Fordzie jest naprawdę jest ok.
~x-man
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
super, to w rodzinie już drugie mondeo (oprócz wielu innych aut) i skrzynie biegów chodzą jak w maśle. poprzednio miałem w rover 75 automat, tego mi trochę brakuje
~Leszek
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Pracuje bez problemu - ale w tym modelu brakuje 6 biegu a czuć, że autko bez problemu by sobie na trasie poradziło - no i było by taniej z paliwem
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Długi skok lewarka, długi skok pedału sprzęgła, przypomina mi raczej peugeota żony niż auto które ma dawać radość z jazdy.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Sedan
8,2
~aneczka
Sedan 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Skrzynia bardzo biegów elastyczna, zmiana biegów nie nastręcza żadnych oporów, bardzo delikatne przejścia podczas manewrowania.
Ford Mondeo IV Sedan