Lista ocen Ford Mondeo (3845)

~Xawer197
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
W sumie to bardzo dobry samochód- 1 gwiazdkę jednak w woli sprawiedliowści trzeba tu odjąć a za co? O Tym w poszczególnych kategoriach.
~Fordman
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Po 10 tyś czas na pierwsze uwagi. Wcześniejszy Ford po 200 tyś zmienił się na nowego.. to o czymś świadczy. Najważniejszą zaletą tego samochodu jest jego praktyczność i komfort. Ale myślę, że inżynierowie Forda mają ogromne pole do popisu, bo jest co poprawiać. Po pierwsze staranność montażu ( każde drzwi zamykają się przy użyciu innej siły - nie jest to lodówka ;) nie mówiąc już o bagażniku, który czasem trzeba "trzasnąć" Po drugie...
~wojciech1971
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Wybierałem prawie przez rok. W salonach mnie rozpoznawali ;-) Testowałem wszystko w tej klasie. Np. KIA do testów pożyczyła mi Optimę na 3 dni. Porównywałem te same modele z silnikami benzynowymi i dieslami. Wybór padł na Mondeo i naprawdę nie żałuję. Mam wersję Trend Gold X z systemem Sync 3 (wybieranie głosowe po polsku), z tempomatem, z ciemnymi szybami i jeszcze sam dorzuciłem sobie subwoofer JBL.
4,1
~Stefan
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Ogólnie jestem zadowolny. Przeglądając ofertę stwierdziłem, że Mondeo pasuje mi najbardziej, a poprzednie, pozytywne doświadczenia z Focusem utwierdzały mnie w tym przekonaniu. Jedyne co bym tak naprawdę zmienił, to silnik na 2.0 EB, ale niestety polityka cenowa Forda jest taka, że ta jednostka występuje tylko w wersji Titanium z automatem, co winduje mocno cenę.
~trzepak
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Auto kupione trochę z przypadku, miał być focus na "wypasie" ale Ford nie chciał go wyprodukować, dlatego trafiłą się okazja na Mondeo z wyprzedaży rocznika. Po roku, gdybym miał kupować jeszcze raz, myślę że też udałbym się do salonu Forda po Mondeo. Auto wygląda na droższe niż kosztuje i jeździ lepiej niż wygląda ;)
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Auto właśnie sprzedałem z powodu typowej usterki dla zainstalowanego w nim silnika Volvo Modular Engine, ale o tym później. Samochód generalnie miło wspominam i chętnie kupiłbym go jeszcze raz, szczególnie jako auto do tuningu, bo ma spory potencjał. Auto przestronne, bezpieczne, komfortowe ze sztywnym nadwoziem i dość żwawe - prawie jak BMW. Prawie.
~Andrzej
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Forda kupiłem 3 lata temu bo nic innego na szybko nie było dostępne. Wtedy to był MK4 - okazał się autem świetnym: silnik, koszty, cena, spalanie. Więc drugi raz spojrzałem na Forda - mam nadzieje, że będzie co najmniej tak samo. Francuskie nie wzbudzają mojego zaufania, Skoda jest...banalna, VW przereklamowany, Japonia - przereklamowana i miejscami tandetna. W Mondeo nie będzie od razu wrażenia ochów i achów, ale w miarę upływu czasu będzie...

Usterki Ford Mondeo

Ford Mondeo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Ocenę zacznę od tego czego szukałem, bo to zawsze wpływa na ocenę auta. Potrzebowałem sporego auta z tempomatem i klimatronikiem. Ze względu na sporą ilość pokonywanych kilometrów musiał być diesel. A teraz o tym co mam... Ocena będzie nierówna, bo taki jest też ten samochód. Przez trzy miesiące zrobiłem 15k km. Auto, jak na swoje rozmiary i moc jest zaskakująco szybkie i zrywne. Wnętrze jest świetnie wyciszone, a ilość miejsca może...
Ford Mondeo