Lista ocen Ford Mondeo V Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzychu07
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Skrzynia biegów jest... poprawna. Celowo wybrałem manual, gdyż kupując auto używane nie chciałem dokładać sobie ewentualnych kosztów naprawy automatu. Biegi wchodzą dobrze, bez zarzutów, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby coś zgrzytnęło albo się nie wbiło, ale jakoś nie zachęca ona do dynamicznej i szybkiej miejskiej jazdy. Drążek jest dość długi (w jednej z recenzji na YouTube gość mówił że jest jak noga od łóżka - trochę prawda :)), i na te...
~Andrzej
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
skrzynia biegów bardzo podobna do MK4 - wszystko ok. Na początku trochę z trudem każdy bieg, ale uwierzyłem w tezę, że musi się wyrobić, bo teraz, po 4000km już sama trafia w położenia, wystarczy jej tylko lekko nadać ręką kierunek, a potem sama wskakuje - bez zastrzeżeń. Mała sugestia - całkowita wysokość lewarka powinna być 0,5-1cm krótsza - miałoby się wrażenie szybszego i bardziej precyzyjnego przełączania biegów - tak jak to jest w...
~Stefan
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rewelacja. Po pierwsze - świetna praca drążka - krótkie, precyzyjne skoki - zmiana biegów to czysta przyjemność. Po drugie bardzo fajne zestopniowanie - dość długie przełożenia, także nie trzeba wachlować dźwignią. Na autostradzie przy 160 km/h mamy 3500 obr./min.
~adiplus
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
odznaczyłem tylko "dobrze" a tego powodu że przyzwyczaiłem się do dobrego (Insignia automat) dlatego do manual-a muszę się "przybadać". Obiektywnie to skrzynia jest zestrojona bardzo dobrze, i ma dużą tolerancję na częstotliwość "machania" lewarkiem
~Daniel
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Manualna skrzynia biegów chodzi bardzo precyzyjnie, lewarek wskakuje w swoje położenie za dotknięciem palca. Czasem nie wchodzi 1ka ale wystarczy spróbować ponownie i jest Ok.
~trzepak
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Zauważyłem mały problem z jedynką ostatnio, sporadycznie zdarzało sie że trudno ją wbic, poza tym nie mam żadnych zarzutów do skrzyni, biegi zmienia się bardzo przyjemnie.
~Matrix007
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Działa poprawnie, dobrze zestopniowana, precyzja działania na bardzo dobrym poziomie, poręcznie umiejscowiony, drążek zmiany biegów...jest dokładnie tam, gdzie powinien być.
~adrian1980
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
NIe jest to DSG lub inny 7 biegowy wynalazek jak Hyundaiu Tucsonie, którego mamy, ale można z tym spokojnie jeździć.
~piotr
super przełożenia na 6 można jechać 80 i nima problemu z wyprzedzaniem

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piwi1970
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Za sztywna. Wsteczny bardzo sztywny.
Ford Mondeo V Liftback