Lista ocen Ford Probe II (67) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wookash92
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Zależy co to "poważna usterka". Jeżeli chodzi o stuki w zawieszeniu, układzie kierowniczym, lub przeniesienia napędu, to zdarzają się często. Jeżeli chodzi o kompletne unieruchomienie samochodu, to miałem tylko jedną taką awarię i szukałem rozwiązania ponad pół roku. Samochód pracował bez zarzutu, a potem nagle gasł i już nie zapalał przez następną godzinę. Pół roku jeździłem z tą usterką (a raczej auto stało w garażu), czasem...
~michael@legan.com.au
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Musialem wymienic uszczelnienie pod swiecami/zaworami - podobno czesty problem w tych autach. Powoli wycieka olej z drugiej glowicy - niewiele ale spala litr co 5,000 - podobny problem. Skrzynia biegow nie brzmi zbyt mocno, wiec zobaczymy. Poza tym zawieszenie bezproblemowe, wszystkie pompy chodza bezblednie, weze w dobrym stanie, wcaiz oryginalne. Uklad chlodzenia nie do zniszczenia.
~Mała
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Zepsuła się pompa paliwowa,2 razy szczęki hamulcowe się zacisnęły,3 razy mi detonował w tym raz naprawde poważnie tak ze zbierałam swoje częsci po autostradzie,2 razy sondy lambdy padły,wycieki spod uszczelki głowicy na non-stopie,imobiliser kaput i holowanie autka bo problem miał kazdy elektryk z tym autem,światła świecą jak żółtka z powodu zaśniedziałych notorycznie styków
~teaman
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Romans z Mazdą był dla Forda na tyle udany, że Ci co się interesują motoryzacją, wiedzą, że trwa on do dziś. Jak widać jeżdżę tym autem, z małymi przerwami, kilka ładnych lat, więc moja opinia powinna być wiarygodna. To jest na prawdę dobry i udany samochód. Jedyna poważniejsza naprawa to był alternator. I tyle.
~Ra xD
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Tak jak wyżej, regularne wymiany płynów i filtrów, olejek tylko syntetyk z wysokiej półki, żadne Lotosy czy podobne badziewia, ja zalałem Efl Excellium który wycisza pracę rozrządu, działa! Warte odnotowania, silniczek posiadamy całkowicie bezkolizyjny i mechanik nie będzie miał przyjemności remontować naszej V6 po zerwaniu paska xD
~PARTYBOY
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Inżynierowie tworzący projekt Probe skorzystali z rozwiązań sprawdzonych już wcześniej we flagowych modelach Mazdy. Stworzyli nadwozie do doskonałej i niezawodniej konstrukcji Mazdy 626 i Mx-6. To daje pewność długowieczności. Ford dodał ocynk zapobiegając rdzewieniu i genialną linię nadwozia.
~Bolek:D
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Podobnie j.w. auto ma prawie 300tys i nie przeszło żadnych poważnych napraw. Ale wymieniłem paski, wymieniam filtry i oleje, dlatego auto funkcjonuje perfekcyjnie. Co ciekawe rozrząd do tego autka kosztował mnie 700zł- 450pasek, rolki itd i do tego 250 wymiana:D:D:D
~Enemies
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
na pewno padnie w nim pompa paliwowa , przeguby , podnoszenie świateł przednich , rozrusznik , układ wydechowy a o reszcie to nawet nie ma co wspominać mówiąc krótko padnie w nim dosłownie wszystko prędzej czy później ale padnie na pewno!
~AUTOMANIAK
Coupe 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Najpoważniejsza-najdroższą jest oczywiście naprawa lub wymiana silnika, który musi mieć odpowiedni olej, musi być dobrze dogrzany i regularnie doglądany inaczej bardzo szybko padnie, niestety.
~Tomek
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Przez 3 lata nie nastąpiła u mnie żadna poważna awaria. Wystarczy dbać o wszystko, jak trzeba, wymieniać olej na czas, a nie powinno nas zaskoczyć nic złego.