Oceny Ford Scorpio – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Najnowsze oceny Ford Scorpio

~Driver
Sedan 2.3 i 16V 147KM 108kW
Bardzo specyficzny samochód i rzadko spotykany. Ostatnia limuzyna Forda z napędem na tył w Europie. Nie raz pytano się mnie " co to za Ford? " albo " wersja USA? Kiedy pan sprowadził ? ". Wygląd wyróżniający się a do tego elegancki, bez wątpienia to auto z duszą. Jeśli kupisz go w dobrym stanie to potrafi baaardzooo dobrze się odwdzięczyć. Nie warto przejmować się opiniami ludzi którzy kupili ten wóz za parę groszy i...
3,8
~Deborski
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
niezła bryka ,komford jazdy po polskich dziurach słaby,silnik dobry,wnętrze przestronne ,niestety układ podzespołów silnika i połączenia przewodów, zaprojektowany przez wykształconych debili ,wiązki inst.elektrycznej poniżej krytyki,a wymiana takiej gdy skruszeje strasznie utrudniona,wszędzie ciasno,komputery i bezpieczniki rozrzucone po całym wnetrzu,dostęp do lamp trudny, akumlator umieszczony w najgłupszym możliwym miejscu,NIEWYGODNIE...
~Niech będzie że Miłośnik Coswortha
Sedan 2.9i 24V 207KM 152kW
Skrzynia oczywiście automatyczna - W zaznaczeniu manualna, jakiś błąd bo taka tylko wchodzi w tych informacjach ( może to tylko coś mi nie wchodzi) Ten samochód ma to COŚ. Ten silnik sprawia, że się chce jeździć. Karoseria bez rdzy w 19 letnim aucie. Minusem jest słaby stelaż oparcia fotela kierowcy, z czasem się przegina na jedną stronę oraz delikatny panel klimatyzacji.
~mar_p
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
Bardzo komfortowe auto. Jak za takie pieniądze to rewelacja, trzeba przyznać że ma pewne wady jak delikatne zawieszenie i układ elektryczny, ale za to można bardzo tanio kupić w porównaniu z konkurencją. Fajny silnik 2.3, przyjemne i komfortowe wnętrze. Super auto na dalekie trasy. Zazwyczaj występuje bogate wyposażenie. W sumie to nie wymaga ode mnie zbyt dużych nakładów finansowych.
~WieSiu
Sedan 2.9i 24V 207KM 152kW
Bardzo lubie to auto mimo jego wielu wad. Gdybym mial duzo czasu,to bardzo chetnie doprowadzilbym go do stanu 100% sprawnego przynajmniej na miesiac :P Swietnie nim sie jezdzi w trasie i jeszcze lepiej w miescie, gdzie spod swiatel ciezko znalezc kogos kto szybciej ruszy.
~totosty@tlen.pl
Ford Scorpio I
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Pozytywne opinia z jazdy, dużo nie wydałem na czesci, co roku tylko zmieniam filtry, świece, olej, jak na razie jestem bardzo zadowolony z samochodu. Inne 20 letnie auto juz by było na szrocie a ja nadal nim bzykam wszędzie

Usterki Ford Scorpio

Ford Scorpio – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ckmot@onet.eu
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Moim zdaniem świetny samochód - niezwykle komfortowy, z bardzo bogatym wyposażeniem - stosunkowo ekonomiczny (gdy się go nie depcze) - silnik 2.0i 8V niezwykle trwały - rozrząd na łańcuch. Jest to samochód niezwykle pakowny (mam kombi). Bardzo dobre światła soczewkowe. Ze starości potrafi w Fordach nawalać elektryka - jak się to raz porządnie zrobi - nie będzie problemów.
~Mat
Sedan 2.3 i 16V 147KM 108kW
Jest to już 5 Scorpion w naszej rodzinie (4 w starej budzie i 1 w nowej)i powiem tak że po latach jazdy mogę powiedzieć że ta wersja Scorpiona jest dobra duża przestronna i dynamiczna , jak również jego starsza wersja .Ale starszy Scorpion był "prostszy" ponieważ nie miał tyle elektroniki do zepsucia. Lecz też miał swoje wady podobne do swej młodszej wersji. Ogólnie samochód bardzo dobry jeden z największych i wygodnych w swojej klasie...
~mihi
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
wiem ze napewno sa lepsze ja jestem zadowolony za te pieniadze 2 lata temu nie bylo w czym wybierac jesli chodzi o wielkosc pojazdu wiadomo scorupa ma 15 lat boryka sie z pewnymi problemami ale ogólnie jest na kazdy kluczyk i jedzie do celu bez gadania
3,6
~tomek
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Kiepskie auto. Poza niską ceną zakupu, którą się i tak nadrabia w naprawach to nic za nim szczególnego nie przemawia no może poza przestrzenią, wyposażeniem i komfortem jazdy. Nie dajcie się zwieźć niskiej cenie( no bo faktycznie można... wielki, luksusowy samochód z śmieszne pieniądze) bo ta cena może się szybko podwoić u mechanika.
Ford Scorpio