Lista ocen Ford Windstar I (51) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hobby
Minivan 3.8 V6 203KM 149kW
Źle jeśli chodzi o trwałość. Skrzynia po prostu została policzona dla lżejszego Forda Taurusa i prędkości maksymalnych ok 130 km/h. Czyli jeśli się jeździ spokojnie i nie przekracza 135 km/h (pomijam oczywiście chwilową jazdę z większą prędkością) to jest ok. Od ok. 137 km/h spada w skrzyni dość drastyczniej smarowania i niestety zużywa się ona w zastraszającym tempie. Kilka rad- W NASZYM KLIMACIE KONIECZNIE TRZEBA ZAŁOZYĆ DODATKOWĄ CHŁODNICĘ...
~darioso
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
O nią to już musisz szczególnie dbać, regularna wymiana oleju co 30.000 km i koniecznie dodatkowa chłodnica zrekompensuje ci jej bezawaryjną jazdę. Przy kupnie samochodu koniecznie podjedź do warsztatu na test komputerowy, aby ci nie wcisnęli złomu do generalnego remontu, a to już droga zabawa co najmniej 3.000 - 6.000 zł. Ja niestety jako laik kupiłem swojego pierwszego Windstara ze skrzynią do remontu. Koszt remontuy w Warszawie w najlepszym...
~von Marcus - madmax@tlen.pl
Minivan 3.0 V6 148KM 109kW
pamiętać o oleju, wymiana i stan - uwaga ten samochód nie służy do rajdów, oczywiście jeżeli trzeba przyśpieszyć to nie ma najmniejszych problemów - natomiast rajdowa jazda tym autem doprowadza do uszkodzenia skrzyni biegów. wcześniejszego kupiłem z uszkodzoną skrzynią (przebieg 250 tys\km) naprawiłem i przez następne 170 tys\km (do dnia sprzedaży) nie było żadnych problemów, dodam że jeździł non stop z lawetą !!!
~IreX
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Bardzo przyjemna, elastyczna. Jak mi raz zrobiła redukcję z 4 biegu na 2 (przy wyprzedzaniu z OVERDRIVE) to nie wiedziałem co się dzieje, a w fotel nieźle wgniotło... Choć ostatnio zaczęły się problemy ze zmianą biegów pomiędzy 1. a 2. Polecam zamontować dodatkową chłodnicę i nie przekraczać V>140km/h - można posłać w piach planetarki.
~mode@alpha.net.pl
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Znacznie gorzej niż japońskie, ale jeśli założy się chłodnicę oleju (koniecznie), to jest trwała i się nie psuje. Jeszcze jedno, te automaty nie powinny się zbyt długo kręcić powyżej 2500 obr/min (silnika), bo mają wówczas dość słabe smarowanie (powyższe uwagi oczywiście do nowej skrzyni, bo ta stara z 1995-1996 to totalny szmelc :-((
~darek_wawa@poczta.onet.pl
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
dość sprawna, niestety miałem awarie przekładni planetarnej po ingerencji nieuczciwego sewrisu (nakłądali dekiel na farbe i ta po zuszczeniu sie zablokowała łozysko....polecam tez chłodnice oleju do skrzyni... zapobiega to przegrzewaniu sie skrzyni przy jeździe non stop powyżej 140 km/h ale gdzie tu tak jeździc :)
~Marek
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Uważam że jest dobra. Jeżdzi w milionach aut w stanach. To że się ludziom sypie, to wina jej zwyczajnego zużycia. Dożo aut ma nawet ponad milion km a ponadto jak już do nas trafiły, to nie wszyscy u nas potrafili o nią dbać. Warsztaty zaś tylko kombinują jak tu coś zepsuć by zarobić.
~Daniel0
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Skrzynie niestety sa powolne, ograniczaja osiagi silnika i niestety padaja. Uwaga. Lepiej zrobic profesjonalny remont skrzyni niz wymienac na uzywke. Mnie niestety nakrecili na wymiane i po 5 tys km znowu mam pomnik zamiast wozidla pod blokiem.
~mx31@o2.pl
Minivan 3.0 V6 148KM 109kW
Jest w porządku. Na przestrzeni ostatnich 7 lat miałem 8 samochodów w automacie. Trzeba się jedynie przyzwyczaić do tego, że jest to drążek przy kierownicy. Jak ktoś nie piłuje auta i wymienia olej to nie będzie miał z nią problemów!!!

Usterki Ford Windstar I

Ford Windstar I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~arcziusauto@go2.pl
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
jak się jej nie obciąża zbyt mocno i pilnuje wymiany filtra i oleju będzie ok. dla tych którzy mają zamiar ciągać przyczepy windstarem proponuję założyć dodatkową chłodnicę oleju-pomaga