Lista ocen FSO Polonez Caro 1.4 103KM 76kW 1993-1997 (66) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kudłaty:D
Caro 1.4 103KM 76kW
Tutaj zależy od cięzaru i siły nacisku stopy kierowcy i od drogi. Jeśli jeździmy spokojnie to na trasie 6,5-7,5L, w mieście ok 8,5-10L(duży wpływ na spalnie ma przebieg silnika,opony, zmiana biegów itd) mi raz max spalił 13 L ale to była jazda na max mozliwosci tego samochodu:D Normalnie pali mi koło 8,5 litra na 100km w cyklu mieszanym z przewagą cyklu pozamiejskiego.ceny części do poloneza to grosze do silnika troszke gorzej bo częsci są w...
~leśnik
Caro 1.4 103KM 76kW
Biorąc pod uwage wiek konstrukcji tego nadwozia i jego aerodynamikę, jest dobrze, auto pali niewiele wiecej niż Rover 45. Natomiast ceny przeglądów nie są wysokie, pod warunkiem, że nie zepsuje się nic wyprodukowanego przez Rowera, w przeciwnym razie czeka nas niemałe wydatki i oczekiwanie na części, ponieważ Rower ma słabo rozwiniętą sieć ASO w naszym kraju.
~sebam10@poczta.oner.pl
Caro 1.4 103KM 76kW
mam przerobionego na gaz i w lato spala mi w mieście 9.5 litra gazu w zimie wiadomo troche więcej a na trasie jak nie przekrocze 100km/h to potrafi się zmieścić w 7-8 litrach co uważam za bardzo dobry rezultat jak na samochód który waży 1250 kg a naprawy są bardzo tanie a pozatym jedyne co mi się posuło to wymiana krzyżaków ale to norma w poldkach jakieś 50 zł
~Michał
Caro 1.4 103KM 76kW
Części zamienne i oryginalne łatwo dostępne i przede wszystkim tanie. Przy rozsądnej jeździe z tym silnikiem spalanie nie jest wyższe niż 9 l / 100 km. Łatwość naprawy w każdych warunkach z użyciem podstawowych narzędzi.
~Michał
~Prawda o poldku:)
Caro 1.4 103KM 76kW
na trasie przy 120-130km/h pali około 10-11l LPG, ale można zejśc do 8l jadąc spokojnie nie przekracając 100, w mieści też około 10, ale jeźdżąc ostro może i spalić 13-14 (ale to już naprawde trzeba go katować:)
~kulawy
Caro 1.4 103KM 76kW
ceny napraw dosc wysokie ale ja jezdze tylko do serwisow autoryzowanych .. spalanie przy lekkiej nodze 6-7 miasto i nawt ponizej 6 w trasie .. przy 140-160 w trasie 7 a przy ostrej w miescie 10-12
~Były kierowca Poloneza
Caro 1.4 103KM 76kW
Na benzynie, spalał w trasie najwyżej 9l/100, (przy 100km/h), w mieście nawet schrochał 12l. Na gazie, w trasie 10l/100, w mieście 12-13l. Im więcej przyciskałem, tym więcej szło - normalne. ;)
~Lotnik
Caro 1.4 103KM 76kW
Uważam że całkiem jak na poloneza. Trasa przy 120km/h benzyna 8l, gaz 10l. Naprawa całkiem znośnie - silnik - to niektóre elementy do Rovera są tańsze niż do zwykłego, a blacharka to do kowala i wyklepać!!

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~LSa 310
Caro 1.4 103KM 76kW
W zimę po mieście nie zejdzie niżej niż 9l po trasie jakieś 5,5-6 litrów.A co do awarii nie zauważyłem jeśli się o wszystko dba i wymienia na czas nic cię nie zawiedzie.
FSO Polonez Caro