Lista ocen FSO Polonez (973) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 916 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hellcat.
Caro 1.6 76KM 56kW
Oryginalna konstrukcja miała cztery przełożenia do przodu to co mamy to inwencja naszych inżynierów.Jak dla mnie biegi wchodzą lekko i precyzyjnie,możliwe jednak że w egzemplarzach traktowanych nie najlepiej mogą wystąpić problemy z trwałością tego elementu(pomielone synchronizatory)i problemy z włączaniem biegów i charakterystyczne zgrzyty temu towarzyszące.Zakup skrzyni w miarę dobrym stanie to ok 100-200PLN.Wymiana we własnym zakresie też...
~Polonez_Rider
Caro Plus 1.4 103KM 76kW
Hmmm..... Szkoda, że nie ma czegoś pośredniego między 3 a 4... Wybieram 3 ponieważ zestrojenie skrzyni z silnikiem nie jest do końca przemyślane. Trzeba uważać by jej nie uszkodzić. Ze względu na moc silnika przy dynamicznym ruszaniu i szybkich, nie precyzyjnych zmianach biegów nie możemy liczyć na dużą trwałość tego elementu. Poza tym... Typowa, "poldkowa", nieprecyzyjna... Z nią trzeba jak z kobietą tzn. delikatnie, bez nerwów, aczkolwiek...
~Staszek
Kombi 1.6 84KM 62kW
Krótkie przełożenia pozwalają na dość dobre przyspieszenie do 80 km/h. Polonez mimo słabego silnika dobrze pokonuje wzniesienia (w porównaniu do zwykłego Caro). Jeśli ktoś ma zamiar używać auta na trasach (dotyczy wersji Van) polecam zmianę 5 przełożenia (lub tylnego mostu) na dłuższe co pozwala na jazdę samochodem z prędkością 130 km/h w rozsądnym przedziale obrotów.Bardzo prosta budowa (skrzynię można rozebrać i złożyć w kilka godzin).
~kro2000@o2.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
0 problemów!! Nawet nie wiem co tam za olej jest i ile go jest;] Wsteczny czasami trzeba na podwójnym wysprzęgleniu wrzucić:( (sprzęgło, luz, sprzęgło, wsteczny, jazda). Drogi prowadzenia lewarka krótkie!!!! No i fajnie jest umiejscowiony;] Biegi zmieniam jednym palcem:] Ale..... Cholernie krótka jedynka!!! Za to dłuuuga dwójka Trójka to szybki bieg na wyprzedzanie Podobnie czwórka..Piątka..to hmm..no...nadbieg;] 4 biegowa skrzynia by mu...
~Robert04
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Naprawde wytrzymala skrzynia biegow jezeli normalnie sie ja traktuje; kontroluje poziom oleju i wymienia co 60 tys.km lub co 3 lata. Mialem tylko 1 usterke - pekla sprezyna wybieraka biegow, wpadla do wewnatrz dostajac sie pomiedzy kolo 5 biegu. Pekla przez to pokrywa tylna,ktora przelozylem z uzywanej skrzyni z 88r.Nie spowodawalo to glosniejszej pracy o czym przestrzegali mechanicy.
~Kudłaty:D
Caro 1.4 103KM 76kW
Skrzynia bardzo dobra do spokojnej jazdy,wygodna, biegi zmienia sie płynne i eleganco bez żadnych niepotrzebnych zgrzytów. Na normalną jazdę jest dobra lecz jak chcemy już ostrzej poszaleć to niestety ale nie na tej skrzyni. Mówią że lubiły sie sypać bo \"moc za duza\" ale jest to nieprawda jak sie dba to sie ma.Ja ze swoja nie miałem i nie mam zadnych problemów.
~Tomasz L. (lissio@poczta.onet.pl)
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Skrzynia pracuje na poziomie ustalonym przez silnik. Ma kilka mankamentów, ale trudno przyczepić się do całości. Mi osobiście podoba się sposób wrzucania wstecznego - prosto, wygodnie i co najważniejsze, pewnie. W przeciwieństwie do konkurencji, która urzadza ostatnimi czasy swego rodzaju "wariacje na temat wstecznego", kompllikując nieraz sprawę do granic mozliwości.
~amarantowy
Truck 1.9 D 70KM 51kW
Raczej nie było z tym problemów. Dość niespotykane ustawienie jej pod kątem wcale nie było nie wygodne. Poza tym w tych czasach każdy z rodziny bądź znajomych miał jakąś wersję Polaja więc człowiek był przyzwyczajony, że tak to właśnie wygląda. Mimo dużych obciążeń i przyczepek skrzynia dawała radę wprawić to wszystko w ruch.
~Tomek
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Co do skrzyni wiem że ludzie narzekają ze biegi nie wchodzą zgrzyta itp ja z tym nie miałem problemu co 20-30tys starałem sie wymieniać olej w skrzyni na nowy+tylnego mostu jedynie co faktycznie mogło by być lepsze to krótszy skok lewarka ale nie ma tragedii poldek nie służył mi do ścigania się na prostych :)
~ng-krk nh
Caro Plus 1.4 103KM 76kW
Konstrukcja z lat 70, no coż biegi u mnie wchodzą idealnie, ale silnik jest trochę za mocny do tej paczki dlatego jak się zbieram mocniej to dwójka już lekko charczy, ale ogólnie jest dobrze, jeszcze od nowości nic się z nią nie stało. Sprzęgło jest dobre aczkolwiek słychać jego pracę w środku w aucie, takie wyciszenie po prostu.