Lista ocen FSO Polonez (973) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 916 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damianXXX
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
to największy mankament, przy ruszaniu trzęsie się auto (jak jest ciepło a auto jest zimne ale dotyczy to 1-szego biegu), ogólnie obsługa skrzyni wymaga dużo siły
~fred
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
po 45 000 km przejechanych przeze mnie,wysiadla 4ka i teraz musze dac przejscia z 3 na 5 ale i tak jest super,gdy chodzila 4ka to nie bylo prawie zadnej roznicy miedzy 4 a 5
~Muzyk
Caro 1.4 103KM 76kW
Jest inna niz w standardowym modelu bo standardowa by se rozleciala po 10 000 z tkaim silnikiem :P Biegi zmieniaja sie syzbko i latwo ale 1 i R wchodza wg mnie ciezko
~Ansfer
Caro 1.6 76KM 56kW
Tlucze sie ciagle.Ciagle cos z nia jest.Po za tym z jedynka chodzi tak ciezko ze lepiej nie mowic,cieknie,okropnie sie tlucze i mozna urwac lewarek to jest spox.
~Atlantic
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Kiedys byly z nia problemy.Nawet teraz z jedynka i trujka trzeba sie mocowac.Drazek tak sie telepie przy ponad (w jezdzie) 3 (x1000 rpm) ze ledwo go sie da chwycic.
~ted23@tlen.pl
Atu 1.6 76KM 56kW
Moja dziewczyna często nie radzi sobie bez wysiłku z redukcją na drugi bieg, zaletą jest położenie drążka bieów w przodzie, co nie powoduje ubijania sobie łokcia o fotel.
~m.bieniek@drumet.pl
Caro 1.5 75KM 55kW
Bezproblemowa, twarde ale pewne prowadzenie drążka; zwiększone opory zimą. Wg mnie skrzynia dużo lepsza niż w Felicii ale gorsza niż 4-biegowa w 125p (głównie chodzi o 1. bieg)
~Michał
Caro 1.4 103KM 76kW
Mało precyzyjna, zdarza się że bieg „wyskoczy”. Tyczy się to głównie biegu pierwszego i wstecznego. Poza tym nie ma z nią większych problemów. Brak wycieków.
~Michał

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Lunar
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Bardzo w porządku jak dotąd dwie wymiany oleju i wszystko. biegi dobrze wchodzą, niekiedy problemy z 1 i wstecznym słaba synchronizacja. Ogólnie dobrze.