Lista ocen FSO Polonez (973) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 916 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spłodzony urodzony i wychowany w POLONEZIE
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Posadziłem za kierownicą moją dziewczyne i nie wiedziała jak zmienić bieg ani jaki bieg jest aktualnie wrzucony:))Ale dla wprawionej ręki to żaden problem.Skrzynia moglaby być toszkę dłuższa zwłaszcza 4 i 5 bieg
~p i o l o o n @ o 2 . p l / Daro
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Jak go kupiłem to miałem problemy z 1 ale tylko jeżeli nie zatzymałem się do końca (problemy z synchronizacją jedynki ale teraz jest ok) reszta jest idealna I TO CUDOWNE UŁOŻENIE POD KĄTEM chyba tylko poldek tak ma
~sebas@interia.pl
Caro 1.6 76KM 56kW
skrzynia w porzadku , biegi wchodza stosunkowo lekko i precyzyjnie (przynajmniej w moim egzemplarzu) czasem sa problemy z wbiciem wteczngo, ktore sprowadzaja sie do puszczenia i powtornego wcisniecia pedalu sprzegla
~Krystian Wójcik
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Skrzynia jest trwała i niezawodna.Specyficzne ustawienie drążka pozwala na bardzo przyjemną zmianę biegów.Skrzynia nie hałasuje,przełożenia zmienia się lekko, płynnie a przede wszystkim precyzyjnie.Cudo
~Paweł
Caro 1.5 75KM 55kW
Do skrzyni nie mam żadnych zastrzeżeń. Przełożenia krótkie, dobre do miasta. Skoki dźwigni krótkie, biegi nie haczą, nie zgrzytają. Jedynie żeby wrzucić wsteczny, samochód musi być zatrzymany zupełnie do zera.
~Aliszer
Kombi 1.6 84KM 62kW
Kulturę pracy skrzyni i mostu łaskawie przemilczę. Biegi wchodzą raczej ciężko ale przynajmniej precyzyjnie. Osobiście bardzo przypadło mi do gustu umiejscowienie drążka zmiany biegów.
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
skrzynia pięciobiegowa,po 180000 się posypała,ale to chyba dlatego że polonez nie lubi jak się nim rajduje ;),po za tym żadnych problemów,skrzynia jak na bodajże polski produkt dość precyzyjna
~Sławek
Caro 1.6 76KM 56kW
Wrzucić wsteczny- tylko dla znawców tematu... Poza tym wydaje sie że jest OK, tzn do czasu gdy nie wsiądzie się do innego auta. Wtedy widać różnice. Chodzi o nieprecyzyjność i ciężko chodzącą dzwignie
~Polini Poznań
Caro 1.4 103KM 76kW
Problematyczny drugi bieg, zwłaszcza przy redukcji z 3 na 2, należy wyczuć moment... wsteczny na 2 razy sprzęgłem. najlepszy 3 bieg wtedy dynamika lepsza niż golf 1.8, vectra 2.0 ale tylko 125 max :)

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~udany zakup
Truck 1.6 87KM 64kW
Zadnych zastrzeąeń,bez fajerwerkow,ale i bez awarii,dopiero we wspolczesnych Fiatach (Siena) zobaczylem co to jest nowoczesna technologia (awaria gonila awarie),wtedy pokochalem Polonezy.