Lista ocen FSO Polonez (1889)

4,1
~Driver R
Caro 1.6 76KM 56kW
Przy pewnych mankamentach to jeden z niewielu samochodów spełniających kryteria dostępności dla polskiej rodziny - niska cena nawet nowego pojazdu, minimalne koszty utrzymania w tej klasie. Dość komfortowy, bezpieczny (dużo blachy dookoła), w miarę obszerny. Kto liczy się z jego wadami i pieniędzmi, a nie potrzebuje "przesadnego prestiżu", może śmiało nabyć "Poloneza". Cóż z tego, że zachodni wóz spala mniej paliwa, jeżeli zwróci się ta...
~pogon_szczecin
Caro 1.6 76KM 56kW
Dałbym 5 ale to za duzo. 5 bo moje 1 auto, super mi z nim było, ale wsiąść znów do poldka, nawet po kilku dniach innym autem kiepsko. Masz to jeździj jest ok, ale są lepsze auta :)
3,4
~poldek
Caro 1.5 75KM 55kW
Auto z rodowodem lat 50-tych wiec nie ma co porownywac. Ale projektowane jako komfortowe i to jest fakt jest wygodny. Obecnie jest tanii ale trudno o dobry tani egz. Jest naprawde bezpieczny to czolg. Widzialem fotki poldek kontra bora przy 110kmh. Z poldka jeszcze cos bylo bora na szrot
4,1
~spas12
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Wygodne auto za umiarkowaną cene.Wszędzie w Polsce do naprawienia,również często własnoręcznie. Nienajgorsza baza do przeróbek (wystarczy trochę inwencji). Chętnie bym kupił egzemplarz typu garażowiec o małym przebiegu od jakiegoś starszego pana - wyłącznie pierwsza wersja nadwozia.
~Nikod
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Tani i duży, żeby jeździć i mało wydać to jest ok, z tym że na benzynie się odbije bo palić lubi! Dobry do nauki dla kogoś kto dopiero odebrał prawko, techniki można się nauczyć, bo każdym innym autem jeździ się łatwiej :) :) Choć można polubić to auto, nie wiem za co ale trochę je lubię :) może za to że ma taki fajny srebrny kolor i jeździ nim również policja kryminalna :D hehe
~Piotr - Fan Poloneza :D
Caro 1.6 76KM 56kW
Jak dla mnie auto z duszą. Jak ktoś pojeździ dłużej i wyczuje to auto to naprawdę idzie czerpać przyjemność z jazdy. To jest Polski produkt, Polska marka, wiem że dla wielu Polaków takie słowa to głupota. Auto naprawdę fajne, no i coraz mniej ich na naszych drogach, w Poznaniu jeszcze kilka lat temu widziałem na każdych światłach, dziś Polonez to pomału "rarytas". Od auta może jedynie odstraszać spalanie bo naprawdę jest duże jak na tą...
~Tadzio Wilczyński
Caro 1.6 76KM 56kW
Auto z ubiegłej epoki,nie ważne jakby wyglądał to zawsze będzie polonez...mój jest "po liftingu" i wygląda nieco lepiej od innych polonezów..najważniejsze to jak się spisuje a nie jak wygląda.Wcześniej miałem Caro 1600 na wtrysku (bodajże gli) ale niestety po 2 latach ukradli mi go..porównywując caro i tego..muszę przyznać że w tm przez 6 lat zrobiłem nieco więcej niż w tamtym przez 2..
2,5
~yeden@poczta.arena.pl
Caro 1.6 76KM 56kW
Samochod tani w utrzymaniu, kawal blachy, wewnatrz duzy, z tylu wygodniejsze siedzenia dla pasazerow, pojemny bagaznik. Minusy: paliworzerny, za slaby silnik o poj. 1600 :((( Klocki hamulcowe latem przegrzewaja sie i sa jak z waty, wrazenie jakby samochod wogole nie hamowal . Dodatkowo, trzeba dbac o blache, zakupic nadkola, w tych newralgicznych miejscach bardzo szybko rdzewieje. Niewygodne siedzenia dla Kierowcy i Pasażera , bez...
~Damian Delojosephe
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Generalnie jestem zadowolony z Poloneza - dowozi mnie zawsze bez sprzeciwu tam gdzie chcę, eksploatacja jest niedroga i wiem, że jestem bezpieczniejszy niż w innym aucie za podobne pieniądze, np. Fiacie CC czy Ticu :)Dla mnie to ważne.

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~udany zakup
Truck 1.6 87KM 64kW
Koszty,niezawodnosc,panewki graja,rdzewieją,palą duzo (benzyna),ale mojego zawsze milo wspomne......a i fartowny byl,a w razie koniecznosci i kowal naprawi.