Lista ocen Honda Accord IV Sedan (41) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mts
Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW
Silnik jest doskonały. Cichy przy spokojnej jeździe, bardzo elastyczny jak na tą pojemność. Co prawda przy niskich obrotach 2000-3500 nie ma dużych przyspieszeń, ale z powodzeniem wystarcza do codziennej jazdy. Powyżej 4000obr rewelacja. Odcięcie 7200-7300, prędkość max. ok.230km/h, odpowiednio wkręcony, umiejętnie prowadzony accord 2.2 z powodzeniem daje radę z wieloma samochodami do 3.0 włącznie w automacie. Przy większym przebiegu (>...
~ralf
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
Świetny samochód,pomimo dużego przebiegu zero problemów z silnikiem,doskonała kultura pracy,osiągi,i spalanie.Zrobiłem tym autem ok.80000km zero wydatków,choc nie oszczędzałem jej,tylko wymiana wahaczy,no ale te nasze drogi...nie wiarygodne.Jak na ten rocznik znakomite wyposażenie,klima,wszystkie szyby prąd,el.regulacja siedzenia,el.szyberdach,itd.Teraz wiem ze nie ma konkurencji dla japońskich aut,są najlepsze,cuda.Moim następnym autem będzie...
~DAREK niuton_dk@wp.pl
Sedan 2.0 16V 110KM 81kW
Silnik, jak na auto tej wielkości spisuje sie dosyć dobrze. Przebieg samochochodu prowdopodobnie jest zaniżony. Wersja z gaźnikiem + automat trochę dziwi /wtrysk montowany był znacznie wcześniej/. Silnik nigdy nie odmówił pracy, wysoka kultura. Lubi wysokie obroty /4,5 - 5,5 tys.obrotów to nic...../ Na lpg wrażliwy na jakość paliwa. Niewielkie pocenie silnika przy takim wieku i przebiegu chyba zrozumiałe.
~Castillon
Sedan 2.0 16V 110KM 81kW
Większość ludzi nie wierzy w zużycie paliwa, które deklaruję. Ale przy prawie nowym motorze (cóż to jest sto tysięcy...) takie są fakty. Warunek: nie kręcić obrotów na zimnym, myśleć przy eksploatacji - i jeszcze raz myśleć. Instalacja gazowa w tej sytuacji była by zwykłym nieporozumieniem. Dzisiaj 20-letnie auto budzi zdumienie kierowców wielu współczesnych bolidów. I tak ma być!
~kędziorno
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
...MOC jest ok i nie raz ktoś na światłach się zdziwił... :) z LPG mam problemy bo szaleją obroty ale instalacja bardzo stara więc... ale moc na gazie podobna do tej co na benzynie. Ogólnie silnik nie bierze oleju,ładnie wchodzi na obroty... ale moc w stosunku do wagi na prawde ok... adrenalinka jest :) polecam!!!
~dan1521@o2.pl
Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW
Sinik to mistrzostwo w tym samochodzie, ma już prawie 300 tys., samochod mam 3 lata i nic nie nawala, dynamika jak na takie stare autko OK, dane producenta 0-100 to 8,4 mi sie udalo zmierzyc 9,79 w dwie osoby, ale troche czesci jest powymienianych. Silnik pracuje świetnie, nie jest głośny i daje dużą frajdę z jazdy
~prywo
Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW
jak na ten przebieg super, calutki czas na syntetyku, bez dolewek między wymianami. Japończycy zrobili bardzo dobry silnik typu F2...A.. , który był montowany w accordach aż do 98 r kiedy została wyprodukowana kolejna generacja Accorda tzn VI
~szyna
Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW
najlepszy silnik do takiej Hondy. Nie ma sensu kupować 2-litrowek bo roznica w spalaniu znikoma, za to w jeździe potezna. Wiem co pisze bo miałem kiedyś takiego accorda w coupe z 2.0L.
~kamil
Sedan 2.0 16V 110KM 81kW
Jest to moja kolejna honda- jestem z niej bardoz zadowolony nigdy mnie nie zawiodla przez tyle czasu i jest tania w ekloatacji- poza olejem filtraim klockami paskiem rozrzadu nic nie wymieniam :)
~baloniarz
Sedan 2.0 16V 110KM 81kW
jest to silnik wysokoobrotowy wiec na nizszych obrotach nie ma duzego przyspieszenia.ale za to na wysokich doskonale.wersje z mocniejszymi silnikami nie maja problemow.
Honda Accord IV Sedan