Lista ocen Honda City V (89) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomasz.piatek@neostrada.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
tutaj Honda City bije wszystkich.śr. miasto(W-wa) z klimatyzacją 6.6 l, max. 8l ale przy jeździe od świateł do świateł 5500-6500 obr/minw trasie można zejść spokojnie poniżej 5l z trzema osobami na pokładzie i bagażnikiem na full. Przegląd w Markach 477 PLN + f. przecipyłkowy ok.110 PLN czyli ok. 580 PLN. W W-wie drożej o ok. 100 PLN.
~tomikp
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
mi udało się zejść do 4.6l/100km (trasa), max. miasto przy klimie i korkach a potem ostrej jeździe 8.1l, będę wykonywał przegąd 4.09.07 - cena 550 PLN (polecam w Honda Matraszek w Markach). W-wie przeglądy od 600 do 650 PLN). Nie polecam Sal. Hondy w W-wie na ul. Ordona. drożyzna - przegląd 650 PLN, zakup samochodu również drogo.
~kunio1@wp.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Pokażcie mi benzyniaka, który tyle pali przy takich osiągach! Moja wersja Sport testowo spaliła przy spokojnej jeździe w trasie 4,8 litra, więc mniej niż podaje katalog. Jeśli chodzi o przeglądy - dopiero zobaczę :) Ale i tak są rzadziej niż w wielu innych markach - co 20tys. lub co rok.
~Kobietka
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Pali więcej niż krzyczą reklamówki, ale i tak nie dużo jak na auto tej wielkości. Średnio pali mi 7,5. Zarówno w jeździe tylko po mieście jak i na wyprawach na trasę. Do 5 litrów spada przy spokojnej jeździe ok 80 km. Ale jak długo można tak jechać. Można zasnąć, a wtedy patrz: opinia Marysi :)
~cwirek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Jak na sedana jest bardzo ekonomicznie. W miescie (Szczecin) mieszcze sie w 7 (w zimie pali troche wiecej) litrach a staje prawie na kazdych swiatlach. na trasie mozna osiagnac 5 przy oszczednej jezdzie a 5.6 jest norma. Oczywiscie jak ktos da czadu to i na trasie moze 7 spalic.
~cwirek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Auto jest dosyc ekonomiczne przy oszczednej jezdzie- zwlaszcza na trasie. Zuzycie w miescie (Szczecin) troche rozczarowuje - z trudem miesci sie w 8 przy bardzo spokojnej jezdzie. To chyba efekt "czerwonej fali" - trzeba stawac niemal na kazdym skrzyzowaniu.
~HalszkaKJ
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Po Warszawie palił na początku 8,5. Po dwóch latach spadł do7,5, a po rozkartkowaniu mojej drogi do pracy (dzięki obwodnicom) pali ok 6,8 do 7. Poza miastem rożnie. W zależności od szybkości: najmniej miałam, 4,5 a najwięcej 9,5 (rowery na dachu).
~Bolo
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Jak na tej klasy silnik i osiagi bardzo dobrze. W mieście z bardzo ciążką nogą (auto służbowe) i w zimie spalenie na poziomie 9 litrów, a przy normalnej jeździe ok. 7,5. W trasie z lekką nogą (tak jakby max 100 km/h) 4,8 litra bardzo dobrze.
~Staszek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
W sumie dobre, ale nic nie zgadza się z danymi katalogowymi i wskazaniami zużycia paliwa. Wspaźnik pokazuje np. 5,6 l/100 km, przy tankowaniu okazuje się 6,1 l/100 km. Na trasie (autostrada na dłuższej trasie) nie da rady poniżej 5,5 l/100 km.
Dziennik kosztów dla Honda City V
6,8
~tomek_W-wa
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
jest to samochód z silniczkiem benzynowym, który spala tyle co disel - jest to największa zaleta samochodu z tym silnikiem 1.4 i-DSI, 2 zawory i 2 świece na cylinder. Dobre osiągi - małe spalanie/nie wykonywaem przeglądu, ale pierwszy to koszty 400 - 450 PLN