Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

mf, 5 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2015
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Fajne auto lubiące wysokie obroty, których nie należy się bać. Uważam, że jest to świetny samochód do miasta i na drogi krajowe. Automatyczna skrzynia - niestety tylko 5 biegów i na autostradzie brakuje tego dodatkowego biegu. Mistrz pakowności - podwójna podłoga bagażnika sprawia, że nic nie lata. Jestem wysoki (nieco ponad 190 cm) i niezbyt dobrze widzę co się dzieje z przodu na prawo od lusterka wstecznego. Wygodne siedzenia, z podgrzewaniem nie tylko na dole, ale także pleców. System multimedialny - Android, więc czasem trzeba czekać około minuty po odpaleniu auta, aby włączyć radio. Plusem jest możliwość zainstalowania własnych aplikacji. Przykładowo w mojej wersji bez fabrycznej nawigacji zainstalowałem sobie nawigację Sygic i cieszę się jej urokami. Polecam wersję z tylną kamerą ze względu na widoczność.
Na wysokich obrotach daje radę. Trzeba kręcić wysoko przy wyprzedzaniu - przy automacie nie jest to problematyczne. Pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie przy prędkościach ok. 90 km.
Automat jest tylko 5 biegowy i na autostradzie jednak brak "szóstki". Przy wyprzedzaniu na autostradzie przy 140 i tak trzeba redukować do 4. biegu (co oczywiście dzieje się automatycznie przy wciśnięciu pedału gazu). Dostępne manetki przy kierownicy są fajnym dodatkiem. Podoba mi się, że na około 3/4 albo 4/5 poziomie wciśnięcia pedału gazu jest delikatna blokada pedału, po której przekroczeniu wskakujemy w tryb "mocnego przyspieszenia" poprzez redukcję biegów.
Precyzyjny, nie mam zastrzeżeń. Na zakrętach trzyma się bardzo dobrze aczkolwiek nie testowałem w wymagających warunkach.
Wysokie osoby będą miały problem z widocznością do przodu z prawej strony, ponieważ lusterko wsteczne zasłania ten obszar nawet po maksymalnym opuszczeniu fotela kierowcy. Widoczność do tyłu przy parkowaniu? Mam kamerę cofania i nie odważyłbym się bez niej ;)
Liczba schowków jest wystarczająca, chociaż brakuje mi mniejszych zbiorniczków na drobne itp. np. po lewej stronie od kierownicy lub pod systemem multimedialnym. Miejsca na kubeczki są. Gniazda USB w schowku.
Klimatyzacja automatyczna - działa ok. Plus dla podgrzewanych foteli - oprócz dołu, grzane są również plecy. Brak nawiewu dla pasażerów z tyłu.
Może dla drużyny koszykarzy byłoby za mało, dla klasycznych potrzeb jak najbardziej ok.
Taki chyba standard. Nie jest idealnie.
Na razie trudno mi ocenić koszty, ponieważ auto użytkuję krócej niż rok.
Na pewno Octavia wyjdzie taniej, ale końcowe modele (gdy zaczęła wchodzić nowa generacja) można było dostać w uczciwej cenie.
Na razie, odpukać, nic się nie dzieje.
Na razie, odpukać, nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

9,7
13,0
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
7,6
8,8