Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

arj, 3 lata temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2016
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Bardzo przyjemny samochód. Na początku moja ocena byłaby pewnie na 5 gwiazdek, z czasem zacząłem dostrzegać mankamenty. Przestrzeń załadunkowa świetna, 4 osoby się mieszczą na luzie, 3 osobowa z dzieckiem ma bardzo dużo miejsca. Silnik 1.8 wystarczająca na trasy, do miasta dynamika silnika hondowskiego zapewnia całkiem dobre sprinty i pozwala na żwawe przemieszczanie się. Do czasu, aż się wjedzie na dziurę albo na spowalniacze. Wtedy jest gorzej. Audio i system przedpotopowe ale telefon się łączy, odbiera, przesyła Spotify, więc wystarcza. Nawigacja systemowa do zapomnienia. Skrzynia bardzo pewnie łapie. Silnik elastyczny, lubi wysokie obroty. Jak komuś zależy na dobrym spalaniu to może włączyć tryb Eco, ja nie byłem w stanie tego używać, za bardzo muliło silnik. W mieście spalanie od 8 do 10l/100. Trasa podobnie, zależy jakie prędkości. W trasie 6 litrów do zrobienia przy jeździe w zakresie 60-90 na 6 biegu. Do minusów zaliczyłbym niewygodne fotele (musiałem dokupić sobie podpórkę pod odcinek ledzwiowy) i hałas przy prędkościach 110+. Serio, hałas. To mnie strasznie zawiodło. Od wielu lat jeżdżę Japończykami ale miałem nadzieję że trochę będzie lepiej. Nie jest. I to jest dla mnie duży mankament.
1.8 - dynamiczny w mieście. Daje radę w trasie ale trzeba się namachać z redukcją. Przy 4 osobach czuć że się męczy. Jak to Honda, lubi wysokie obroty. Całkiem elastyczny. Lubi wypić.
Krótkie skoki, precyzyjna. Lepsza miałem chyba w Mazdzie 3 i na pewno w mx5 ale nie ma się co czepiać.
Moze nie jest to chirurgiczna precyzja ale jest bardzo pewny. Są samochody i marki które lepiej się prowadzą ale jak na samochód typu kompakt nie można się absolutnie przyczepić.
Opadająca maska w dół powoduje że przed auta narażony jest na odpryski od kamieni etc. Lakier dość miękki. Korozji nie stwierdziłem.
Słupek A gruby, wraz z osadzeniem lusterka mocno przeszkadza. Tylny spojler dzielący szybę na początku przeszkadza, potem przestaje się go zauważać. Kamera cofania bardzo dobra, pomaga też przy wyjeżdżaniu.
Wszystko na miejscu. Niestety fotele są niewygodne. Podnoszone fotele z tyłu świetne i bardzo zmyślne.
Jest ok, szybko się nagrzewa. Wentylacja na 2 poziomie zaczyna być głośna.
Dużo miejsca. Sporo schowków. Jest ok. Z tyłu też wygodnie mogą podróżować 2 dorosłe.
Nie. No nie. Jest źle. Samochód za takie pieniądze powinien umożliwiać spokojną rozmowę przy 140 km/h. Ale nie.
Serwis do najtańszych nie należy. Pali dość dużo, bo ok8-9l/100 ale liczyłem się z tym.
Honda do najtańszych nie należy ale za tą wyższa cenę dostajemy wyższa jakość.
Przez 4 lata wymiana siłowników klapy bagażnika. I tyle z usterek. Moja Honda potwierdza opinie bezawaryjnej marki.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

8,2
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
7,6
8,8