Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

Rob, ponad rok temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Honda całkowicie bezawaryjna i niezawodna. Przez 165000 poza regulacja zaworów co 50 000km oraz typowo eksploatacyjnymi rzeczami nic się nie popsuło. Auto jedzie bardzo fajnie. Skrzynia biegów ma krótkie przełożenia. Mogła by być bardziej miękka na polskie drogi, ale tragedii nie ma, jest nieco bardziej twarda od poprzedniczki tzw. ufo. Aczkolwiek jest bardzo wytrzymałe przez 165000km nie był wymieniony nawet żaden łacznik.
Silnik dynamiczny, oszczędny i idealnie znosi instalacje gazową. Różnica w dynamice niezauważalna.
Bardzo sztywny dobrze się trzyma drogi.
Na karoserii calkowity brak korozji. Lekki nalot od spodu aczkolwiek to norma w samochodach jeżdżących po Polsce. Jedynie lakier mógł by być nieco grubszy Ciężko spolerować większe rysy,np. w fordzie dużo łatwiej można dokonywać korekty lakieru. Jedyna widoczna Rdza pojawiła się na kratce w zderzaku (w poliftowej wersji Sport atrapa w zderzaku jest stalowa i rdzewieje, po 7 latach ja oczyściłem i pomalowałem)
Mój egzemplarz jest wyposażony w kamerę cofania. Która jest bardzo dobrej jakości. Jedynie w brzydka pogodę szybko się brudzi.
Mogło by być trochę więcej miejsca na tylnej kanapie
Wyciszenie nie jest na złym poziomie aczkolwiek niektóre konkurencyjne auta są o wiele lepiej wyciszone np golf 7
Ostani civic który nie wymaga niemalże żadnego serwisowania Nie trzeba wymieniać po 5 latach rozrządu za 5000zł nie ma turbin itp.
Auto jest drogie w zakupie aczkolwiek szybo się wyrównuje, patrząc że w auto nie trzeba praktycznie nic inwestować
Przez 165000 wymieniłem 2 żarówki mijania 1 żarowke podświetlenia tablicy Akumulator 3 razy przeprowadziłem regulacje zaworów Poza tym Oleje filtry klocki... tarcze hamulcowe jeszcze fabryczne. Olej wymieniany co 15000km nie zauważyłem ubytków w oleju zawsze w pobliżu maksimum.
Calkowity Brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

7,2
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
7,6
8,8